stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Gosposia

29 Gosposia ofert pracy w Polsce

Gosposia to osoba, która zawodowo zajmuje się prowadzeniem domu. Jest to zawód znany od wieków, ale przez lata tracił na swojej popularności. Jednakże obecnie znowu zwiększa się na niego zapotrzebowanie. Ze względu na coraz to szybciej rosnące tempo życia i brak czasu, wiele osób deleguje obowiązki zajmowania się swoim domem. Stąd zawód gosposi znowu staje się coraz to bardziej popularny. Zakres zadań gosposi zależy od rodzaju umowy, którą zawiera z klientem. Zwykle jednak do jej głównych zadań należy ogólnorozumiane dbanie o dom, w tym sprzątanie, pranie, prasowanie oraz robienie zakupów. Niektóre gosposie mogą zajmować się dziećmi i na przykład przygotowywać im posiłki. W tym przypadku, niezwykle pomocne mogą okazać się doświadczenie w pracy z dziećmi i umiejętności kulinarne. Swoją pracę gosposia może wykonywać na pełen lub część etatu.

Obowiązki i umiejętności

Aby zostać gosposią trzeba posiadać przede wszystkim dobrą kondycję fizyczną oraz być osobą, która ceni czystość i porządek, jest pracowita i dokładna. Nie jest wymagane posiadanie konkretnego wykształcenia, ale z reguły wymaga się od gosposi wykształcenia co najmniej średniego. Poza tym, w pracy z dziećmi gosposia powinna być osobą wyrozumiałą, cierpliwą i odpowiedzialną. Ponadto od gosposi można wymagać mobilności, szczególnie w przypadku, gdy do jej obowiązków należy odwożenie i odbieranie dzieci ze szkoły. W tym przypadku niezbędne może okazać się posiadanie prawa jazdy kat. B lub nawet własnego samochodu.

Na stanowisku gosposi wymagane jest:
- Dobra kondycja fizyczna
- Odpowiedzialność, zaradność i życzliwość
- Umiejętności gotowania i prowadzenia domu

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie średnie
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Prawo jazdy kategorii B

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Gosposia