stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Gospodyni

22 Gospodyni ofert pracy w Polsce

Gospodyni jest osobą zajmującą się obowiązkami dotyczącymi prowadzenia domu lub mieszkania. Wykonuje wszystkie podstawowe czynności, które są konieczne do funkcjonowania domu i jej mieszkańców. Zajmuje się przede wszystkim utrzymywaniem porządku oraz przygotowywaniem posiłków, ale do jej zadań należą również mniejsze prace, jak przynoszenie gazet, odbieranie telefonów czy opieka nad zwierzętami i dziećmi – w szczególności, gdy właścicieli nie ma w miejscu zamieszkania. Gospodyni musi na bieżąco podejmować drobne decyzje dotyczące właśnie sposobu prowadzenia i funkcjonowania gospodarstwa.
Zdarza się, zwłaszcza w większych i bogatszych willach lub u rodzin z tradycjami, że gospodyni nie ma wyznaczonych godzin pracy, ale mieszka razem z rodziną w jednym gospodarstwie. W ten sposób w pewnym sensie staje się też częścią rodziny, choć otrzymuje normalnie wynagrodzenie za swoją pracę. Gospodyni powinna również stale dbać o bezpieczeństwo w gospodarstwie, w co wlicza się na przykład posypywanie solą z piaskiem lodu na schodach czy też zgłaszanie ewentualnych pożarów lub kradzieży. Dla zaangażowanej gospodyni miejsce pracy staje się drugim domem, a pracodawcy drugą rodziną.

Obowiązki i umiejętności

Gospodyni domowa jest odpowiedzialna za ład i porządek w powierzonym gospodarstwie. Jej głównym zadaniem jest utrzymywanie porządku na powierzonym terenie, a także przygotowywanie posiłków dla domowników – wliczając w to na przykład drugie śniadania. W razie nieobecności właścicieli jest zobowiązana zajmować się ich dziećmi oraz zwierzętami domowymi. Odpowiada za zaopatrzenie w wodę, jedzenie i środki czystości oraz ich prawidłowe przechowywanie. Wymaga się również umiejętności obsługi sprzętu AGD jak pralki, suszarki czy zmywaki.
Od gospodyni domowej oczekuje się:
• Pracowitości i skrupulatności
• Dużej dyspozycyjności i elastyczności w dopasowywaniu godzin pracy
• Komunikatywności i życzliwości wobec domowników

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie minimum podstawowe
  • Mile widziane potwierdzone doświadczenie zawodowe
  • Umiejętności kucharskie

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Gospodyni

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?