stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Projektant wnętrz

55 Projektant wnętrz ofert pracy w Polsce

Projektantem wnętrz nazywamy specjalistę zajmującego się kształtowaniem architektonicznym, wystrojem i wyposażeniem ruchomym i nieruchomym przestrzeni użytkowej, uwzględniając przeznaczenie pomieszczenia. Osoba taka ściśle współpracuje z architektem budowlanym przy projektowaniu obiektów. Podczas, gdy architekt zajmuje się ogólnym kształtem bryły i przygotowaniem pomieszczeń do konkretnych zadań, projektant wnętrz dostosowuje się do myśli architekta i wypełnia wnętrze użytkowymi i dekoracyjnymi elementami.
Projektant wnętrz może również współpracować z indywidualnymi osobami. Ma to miejsce, gdy osoby prywatne same budują obiekty, ale potrzebują rady co do urządzania wystroju wnętrza. Może też być zatrudniony w firmie budowlanej lub przez architekta budowlanego. Celem pracy projektanta wnętrz jest jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni z zachowaniem odpowiedniego stylu, smaku, kolorystyki i ogólnego wyglądu. W zależności od przeznaczenia style te mogą się od siebie diametralnie różnić. Inne będą wymagania muzyka szukającego inspiracji, inne programisty chcącego spokoju, a jeszcze inaczej będzie wyglądać biuro biznesmena.

Obowiązki i umiejętności

Projektant wnętrz ma za zadanie w jak najbardziej efektywny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń, zgodnie z przeznaczeniem, charakterem i wykonywanym zawodem osoby. Wymaga się, aby ściśle współpracował z architektem lub klientem indywidualnym, potrafił przygotować kilka schematów zagospodarowania przestrzeni i doradzić klientowi najbardziej odpowiedni. Ważna jest też elastyczność i możliwość zmian, ponieważ niektóre założenia mogą nie wyglądać dobrze w praktyce, i wtedy należy je zmienić. Projektant powinien mieć portfolio, którym prezentuje swoje możliwości.
Na stanowisku wymagane jest:
• Umiejętność myślenia przestrzennego i rozbudowana wyobraźnia
• Umiejętność dostosowania się do potrzeb klienta
• Posiadanie portfolio z przykładowymi pracami

Wymagane kwalifikacje

  • Kilkuletnie doświadczenie w branży
  • Wymagane wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Umiejętność organizacji pracy

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Projektant wnętrz

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?