stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Mechanik samochodowy

926 Mechanik samochodowy ofert pracy w Polsce

Mechanik samochodowy to specjalista w dziedzinie serwisowania i naprawy aut, ich regulacji, kontroli stanu technicznego i poszczególnych podzespołów. Jednak posiadając wiedzę na temat mechaniki samochodów osoba taka może zajmować się również naprawą innych maszyn, jak motory, kosiarki, maszyny rolnicze, quady, autobusy czy tiry. Ponieważ rynek samochodowy rozwija się w dużym tempie w Polsce, wciąż potrzeba nowych osób chcących pracować w tej specjalności. Również ze względu na szybki rozwój na całym świecie i coraz większy stopień skomplikowania pojazdów, rozwijają się gałęzie specjalistów od poszczególnych marek lub krajów pochodzenia samochodów.

Miejscem pracy mechanika samochodowego jest często serwis lub warsztat samochodowy. Może to być również stacja kontroli pojazdów, linia produkcyjna czy centrum testowania. Coraz bardziej popularne staje się otwieranie małych, jedno-dwu osobowych warsztatów, ponieważ wtedy zarobki na osobę są większe. Wiąże się to jednak z dużym kosztem początkowym zakupu części i narzędzi niezbędnych do pracy.

Obowiązki i umiejętności

Od mechanika wymaga się, aby umiał przeprowadzić diagnozę oraz naprawę części samochodowych. Wymagana jest znajomość i umiejętność posługiwania się dostępnymi narzędziami. W razie potrzeby, mechanik musi umieć zamówić części zamienne lub samemu naprawić uszkodzenia. Mechanik samochodowy powinien również znać obowiązujące przepisy dotyczące sprawności i wymagań pojazdów samochodowych, aby móc przeprowadzać diagnostykę i weryfikować poprawne działanie samochodu. W przypadku sprowadzania części zza granicy, wymagana jest znajomość odpowiedniego języka.

Stanowisko mechanika samochodowego wymaga:
• Umiejętności przeprowadzania diagnostyki i naprawy pojazdów samochodowych
• Sprawnego posługiwania się narzędziami
• Znajomość przepisów BHP

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie minimum zawodowe
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Znajomość języka kraju sprowadzania części zamiennych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Mechanik samochodowy

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?