stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Inżynier systemów

131 Inżynier systemów ofert pracy w Polsce

Inżynier systemów IT jest osobą zajmującą się projektowaniem, nadzorowaniem, serwisowaniem i opieką nad systemami mającymi zaimplementowane technologie informatyczne. Osoba na tym stanowisku powinna na bieżąco dokształcać się co do nowych technologii w branży, oraz nietypowych rozwiązań, żeby zawsze mieć świeże spojrzenie i znać najnowsze możliwości działania. Często tworzy dedykowane aplikacje na podstawie dokumentacji oraz przy użyciu dostępnego API. Mając przedstawiony problem, inżynier systemów powinien umieć dobrać odpowiednie technologie oraz język programowania tak, aby jak najefektywniej rozwiązać problem.
Inżynier systemów komputerowych musi brać pod uwagę, poza sprawnym i stabilnym działaniem, również użytkownika – prosty i intuicyjny interface, zapewnienie bezpieczeństwa danych przez szyfrowanie oraz odpowiednia obsługa wielu języków. Szeroki zakres odpowiedzialności wymusza znajomość wachlarza technologii, nie tylko z zakresu informatyki, oraz podstawy finansów i marketingu. Powinien również umieć kierować grupą mniej doświadczonych programistów, oraz przydzielać im zadania zależnie od ich kompetencji, a także czuwać nad jakością wykonania pracy przez każdego z osobna.

Obowiązki i umiejętności

Inżynier systemów komputerowych jest odpowiedzialny za cały proces powstawania aplikacji. Opiekuje się projektem od momentu powstania pomysłu, przez proces tworzenia, testowania i debugowania, aż po dystrybucję i marketing. Nie bez znaczenia jest również umiejętność kierowania grupą oraz przydzielanie zadań. Od inżyniera systemów wymaga się wzięcia odpowiedzialności za przedsięwzięcie, nadzór nad jego rozwojem oraz zapewnienie pomocy technicznej dla użytkowników końcowych. Odpowiada również za jakość produktu finalnego.
Na stanowisku wymagane jest:
• Szczegółowość i dokładność w wykonywaniu projektu
• Umiejętność planistycznego spojrzenia na całość procesu produkcji programu
• Znajomość nowych technologii, które mogą być użyte w procesie produkcji

  • Wykształcenie wyższe w kierunku „Inżynier systemów komputerowych”
  • Doświadczenie w kierowaniu zespołem i tworzeniu projektów komputerowych
  • Mile widziana ścieżka certyfikacji

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Inżynier systemów

Najlepsze firmy oferujące pracę