stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Inżynier mechanik

76 Inżynier mechanik ofert pracy w Polsce

Inżynier mechanik jest osobą z wykształceniem, która pracuje przy obsłudze i serwisowaniu maszyn. Inżynier mechanik może dostać również prace wymagające większych zdolności takie, jak projektowanie rozwiązań i nadzór nad ich realizacją. Musi orientować się nie tylko w konstrukcji mechanicznej, ale w podstawowym zakresie również elektrycznej, a także znać i umieć obliczyć wytrzymałości konstrukcji i materiałów. W przypadku pracy w serwisie powinien również nadzorować i koordynować naprawy i zlecenia oraz poziom ich realizacji.

Często inżynier mechanik ma pod sobą zespół mechaników, zwłaszcza jeśli zlecenie wymaga większego nakładu pracy. Przy pracach związanych z silnikami prawą ręką mechanika jest motorzysta. Do prostszych napraw i zadań inżynier mechanik może przydzielać mechaników ze swojej drużyny. Bywa, że maszyny mają wielkie gabaryty i nie mogą zostać przeniesione. W takim wypadku inżynier mechanik musi być osobą dyspozycyjną, gotową na kilkudniowe wyjazdy do klienta. W związku z szybko rozwijającą się technologią, mechanik musi zadbać o stałe dokształcanie się w zawodzie i podnoszenie kwalifikacji.

Obowiązki i umiejętności

Inżynier mechanik odpowiedzialny jest za działanie powierzonego mu zespołu. W ramach prac serwisowych powinien wysyłać odpowiednich ludzi do zleceń, które nie przekraczają ich możliwości, a sam zajmować się najtrudniejszymi zadaniami. Wymaga się, aby każde zlecenie zostało zakończone raportem o wykonanych pracach serwisowych i zadowoleniu klienta. Inżynier mechanik jest zobowiązany podnosić swoje kwalifikacje i czuwać nad kwalifikacjami pracowników. Nieodzowna jest umiejętność czytania schematów i rysunków technicznych.

Na stanowisku wymagane jest:

- Umiejętność w kierowaniu zespołem i przydzielaniu zadań
- Opracowywanie raportów z wykonanych prac
- Dyspozycyjność, możliwość wyjazdów służbowych

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe – inżynier mechanik
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Umiejętność pisania raportów i opracowywania wyników badań

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Inżynier mechanik

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?