stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Geolog

14 Geolog ofert pracy w Polsce

Wcześniej zawód ten nazywał się „geognostyk”. Obecnie geolog jest osobą pracującą w swoim zawodzie jako teoretyk lub jako praktyk. Jego zadaniem jest badanie budowy ziemi i analizowanie procesów, którym ulega. Geolodzy są fundamentem firm i przedsiębiorstw zajmujących się poszukiwaniem złóż i dóbr naturalnych, minerałów i rud, a także ogólnie budową ziemi, procesów twórczych i erozyjnych. Pracując w instytutach państwowych, ochronie środowiska czy innych urzędach państwowych mogą badać procesy zachodzące na danych terenach. Jest to ważne w przypadku terenów zagrożonych zapadnięciem czy trzęsieniami ziemi, a także potencjalnych wykopalisk archeologicznych.
Geologowie w dziedzinie komercyjnej nie tylko zajmują się badaniem złóż. Mogą również współpracować z geodetami i kartografami przy tworzeniu dokładnych map, z uwzględnieniem budowy terenu. Mapy takie mogą być potem wykorzystywane przez województwa i gminy to tworzenia planów zagospodarowania terenu. Inne będą wymagania gleb do uprawy roli, a inne do budowy autostrad, dlatego przy większych inwestycjach zawsze wymagana jest opinia geologa.

Obowiązki i umiejętności

Geolog odpowiada za wykonanie poprawnej analizy składu gleby oraz badanie jej głębszych warstw. Ma również za zadanie lokalizowanie cieków wodnych, zbiorników podziemnych oraz złóż różnego rodzaju dóbr naturalnych i minerałów. W przypadku inwestycji budowlanych geolog musi sporządzić dokumentację geologiczno-inżynieryjną, na podstawie której przygotowywany jest projekt fundamentów. Poznanie budowy głębszych warstw pozwala na analizy procesów twórczych i erozyjnych na danym terenie oraz odkrywanie ewentualnych wykopalisk archeologicznych.
Stanowisko geologa wymaga:
• Dokładności i sumienności w wykonywaniu badań
• Umiejętności wykonywania analizy procesów i składów gleby
• Umiejętności przewidywania lokalizacji i budowy warstw niżej położonych

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie geologii
  • Mile widziane doświadczenie

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Geolog

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Geolog

Prace terenowe
Kraków, Małopolskie
Prace terenowe
Kraków, małopolskie
Geolog
Kraków, małopolskie
laborant drogowy/geolog
Wrocław, Dolnośląskie
GEOLOG
Od 4 000 PLN 4 000 zł + prowizja - Szczycieński, warmińsko-mazurskie