stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Inżynieria

8,757 Inżynieria w Polsce

Praca jako inżynier to bardzo szerokie określenie, mogące oznaczać przynależność praktycznie do każdej branży. Inżynierowie jednak – z samej definicji – mają wykształcenie wyższe, a więc obronili swoją pracę inżynierską z dziedziny związanej z matematyką i fizyką. Inżynierowie najczęściej zajmują się projektowaniem systemów i ich wdrażaniem. Kierują zespołami specjalistów, którzy wykonują ich polecenia, aby osiągnąć określony cel. Zarówno inżynierowie, jak i specjaliści, muszą rozumieć dokumentację techniczną w zakresie wykonywanego zawodu. Wliczają się w to nie tylko opisy, ale również rysunki techniczne, schematy i bloki instrukcji.
Praca jako inżynier wiąże się z przyjęciem odpowiedzialnością za projekt. Mimo, że projekt jest wielokrotnie analizowany przez innych specjalistów lub kolegów z branży, tylko inżynier jest odpowiedzialny za swoje obliczenia i swoje dzieło. W takim przypadku musi znać i rozumieć właściwości używanych materiałów, a także umieć je odpowiednio zastosować, w określonych dla nich miejscach, gdzie będą mogły pełnić swoje funkcje.

Obowiązki i umiejętności

Inżynier ponosi odpowiedzialność za stworzony projekt, poprawność tego projektu, wykonanych obliczeń wytrzymałościowych i technicznych, a także za nadzór nad prawidłowym wykonaniem zamierzonych prac. Wymaga się, aby rozumiał, umiał czytać i pisać dokumentację techniczną, właściwości materiałów, schematy konstrukcyjne, rysunki techniczne oraz plany działania. W razie potrzeby lub wystąpienia problemów powinien umieć znajdować na bieżąco rozwiązania i w bezpieczny sposób wdrażać je w projekt.

Inżynier powinien:
• Umieć tworzyć, czytać i nadzorować realizację projektów swojej specjalności
• Znać właściwości i wytrzymałość używanych materiałów
• Umieć kierować powierzonym zespołem specjalistów

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe inżynierskie w danej specjalności
  • Odbyte praktyki zawodowe
  • Znajomość języka angielskiego

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Inżynieria

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Inżynieria

CAD ENGINEER (Interior Trim)
Podkarpackie, Rzeszów
CAD ENGINEER (Exterior trim)
Podkarpackie, Rzeszów
Mechatronik ,serwisant ,instalator
Śląskie, Częstochowa
Pracownik działu technicznego
Zachodniopomorskie, Szczecin
Kierownik zmiany
Świebodzin, Lubuskie
Inżynier Jakości Dostawców
HASH(0x56464fa74380), śląskie
Kierownik zmiany
Zielona Góra, Lubuskie