stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Studenci i absolwenci

6,540 Studenci i absolwenci w Polsce

Odbywanie praktyk oznacza pracę na pozycji pozwalającej nabyć nowe umiejętności, potrzebne do wykonywania późniejszego zawodu. W ramach praktyk często zatrudniani są uczniowie lub studenci, którzy przewidują współpracę z daną firmą przez dłuższy okres. Praktykant często ma nad sobą bezpośredniego przełożonego, z którym współpracuje, a który na zakończenie okresu praktyk wystawia mu opinię. Praktykanci zazwyczaj zarabiają mniej, niż stali pracownicy, ale jeśli pracodawca będzie zadowolony z ich pracy, mają duże szanse na kontynuowanie pracy, podwyżkę oraz dodatkowe szkolenia.
Praktykantów można spotkać w każdym zawodzie. Najczęściej są to ludzie młodzi, którzy wykonują proste prace. Do zadań praktykantów należy między innymi konserwacja i czyszczenie sprzętu, a także nauka jego obsługiwania. Mogą również rozwiązywać proste problemy klientów firmy. Praktykanci mogą być znalezieni i zatrudniani przez łowców talentów, jeśli wykazują się ponadprzeciętnymi zdolnościami. Częściej jednak sami szukają pracy, wysyłając zapytania i listy motywacyjne do firm związanych ze swoją branżą.

Obowiązki i umiejętności

Praktykant odpowiada za wykonywanie drobnych, prostych napraw oraz zabiegów konserwujących. Powinien zawsze wykonywać swoją pracę pod nadzorem starszego, bardziej doświadczonego pracownika. W razie jakichkolwiek wątpliwości podczas pracy, jest zobowiązany do zadawania pytań i poszerzania swojej wiedzy, a także umiejętnego korzystania z dokumentacji technicznej. Wymaga się, aby zawsze wykonywał starannie polecenia przełożonego i pomagał mu w jego pracy. Może obsługiwać klientów, którzy mają proste, nieskomplikowane problemy.
Od praktykanta oczekuje się:
• Sumienności i dokładności w wykonywaniu zadań
• Wspieraniu przełożonego i wykonywaniu jego poleceń
• Poszerzania swojej wiedzy i uczestnictwa w kursach

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie w kierunku swojego zawodu – może być w trakcie nauki
  • Wyróżniające się wyniki w nauce

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży Studenci i absolwenci

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?