stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Studenci i absolwenci

638 Studenci i absolwenci w Polsce

Odbywanie praktyk oznacza pracę na pozycji pozwalającej nabyć nowe umiejętności, potrzebne do wykonywania późniejszego zawodu. W ramach praktyk często zatrudniani są uczniowie lub studenci, którzy przewidują współpracę z daną firmą przez dłuższy okres. Praktykant często ma nad sobą bezpośredniego przełożonego, z którym współpracuje, a który na zakończenie okresu praktyk wystawia mu opinię. Praktykanci zazwyczaj zarabiają mniej, niż stali pracownicy, ale jeśli pracodawca będzie zadowolony z ich pracy, mają duże szanse na kontynuowanie pracy, podwyżkę oraz dodatkowe szkolenia.
Praktykantów można spotkać w każdym zawodzie. Najczęściej są to ludzie młodzi, którzy wykonują proste prace. Do zadań praktykantów należy między innymi konserwacja i czyszczenie sprzętu, a także nauka jego obsługiwania. Mogą również rozwiązywać proste problemy klientów firmy. Praktykanci mogą być znalezieni i zatrudniani przez łowców talentów, jeśli wykazują się ponadprzeciętnymi zdolnościami. Częściej jednak sami szukają pracy, wysyłając zapytania i listy motywacyjne do firm związanych ze swoją branżą.

Obowiązki i umiejętności

Praktykant odpowiada za wykonywanie drobnych, prostych napraw oraz zabiegów konserwujących. Powinien zawsze wykonywać swoją pracę pod nadzorem starszego, bardziej doświadczonego pracownika. W razie jakichkolwiek wątpliwości podczas pracy, jest zobowiązany do zadawania pytań i poszerzania swojej wiedzy, a także umiejętnego korzystania z dokumentacji technicznej. Wymaga się, aby zawsze wykonywał starannie polecenia przełożonego i pomagał mu w jego pracy. Może obsługiwać klientów, którzy mają proste, nieskomplikowane problemy.
Od praktykanta oczekuje się:
• Sumienności i dokładności w wykonywaniu zadań
• Wspieraniu przełożonego i wykonywaniu jego poleceń
• Poszerzania swojej wiedzy i uczestnictwa w kursach

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie w kierunku swojego zawodu – może być w trakcie nauki
  • Wyróżniające się wyniki w nauce

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Studenci i absolwenci

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Studenci i absolwenci

Wychowawca/Asystent rodziny
Koszalin, Zachodniopomorskie
Opiekunka dziecięca
Mielec, Podkarpackie
Animator zabaw dla dzieci
Mielec, Podkarpackie
Praca dla lektora
Lubań, Dolnośląskie
Nauczyciel oligofrenopedagog
Rączna, Małopolskie
Praca INWENTARYZACJE Zakopane
Zakopane, Małopolskie
Od zaraz Magazynier/ka – 20 zł/h +premie Darmowy dojazd Umowa o pracę
Wrocław, Wałbrzych, Bielawa, Dzierżoniów, Legnica, dolnoslaskie