stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Pracownik społeczny

30 Pracownik społeczny ofert pracy w Polsce

Pracownik społeczny jest osobą, która wykonuje prace na rzecz społeczeństwa za niewielką opłatą lub w ramach wolontariatu. Praca społeczna może być również karą lub częścią kary za popełnione przestępstwo, z wyroku sądu. Najczęściej jest to jednak praca w ramach wolontariatu, poza zajęciami zawodowymi. Praca społeczna może polegać na wykonywaniu czynności na rzecz miasta lub konkretnych osób. Wlicza się w to zbieranie śmieci, sadzenie drzew, wykonywanie prac porządkowych lub pomoc na rzecz innych ludzi, zwłaszcza starszych. Pracownik społeczny może pomagać przy robieniu zakupów lub opłacaniu rachunków.
Prace społeczne mogą być również wykonywane na rzecz klubów, przykładowo związane z utrzymaniem wspólnie używanego sprzętu czy też używanej powierzchni. Innym typem prac społecznych jest organizowanie imprez lub bezpłatnych szkoleń. Zwłaszcza cenione są szkolenia, które niosą za sobą wartość merytoryczną. Prace społeczne wywierają pozytywny wpływ na samopoczucie pracownika, jego przynależność do społeczeństwa oraz pomagają nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie.

Obowiązki i umiejętności

Pracownik społeczny jest odpowiedzialny za rzetelne wykonanie powierzonej mu pracy. Ponieważ w swojej pracy często pomaga ludziom, powinien być osobą pozytywnie nastawioną i komunikatywną. Wymaga się również, aby się odznaczał cierpliwością i wyrozumiałością, zwłaszcza wobec ludzi starszych. Oczekuje się, że będzie wykonywał swoją pracę chętnie i z zapałem, a także ze świadomością pełnienia jej dla dobra ogólnego społeczeństwa. Ponadto pracownik społeczny powinien być zdolny do wykonywania pracy fizycznej.
Pracownik społeczny powinien:
• Wykazywać się chęcią pomocy i pracy na rzecz społeczeństwa
• Móc wykonywać proste prace fizyczne
• Być osobą otwartą i komunikatywną

Wymagane kwalifikacje

  • Chęć do pracy w zespole lub innymi ludźmi
  • Umiejętność nawiązywania kontaktów

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Pracownik społeczny

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?