stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Wolontariat i charytatywna

1 Wolontariat i charytatywna w Polsce

Prace związane z pracą charytatywną i wolontariatem polegają na wykonywaniu określonych zadań bez oczekiwania na zapłatę. Wolontariusze to osoby zajmujące się nieodpłatną pracą, poza swoją pracą zawodową. Oczekuje się, że pracownicy charytatywni będą wykonywać swoją pracę zgodnie z zaleceniami oraz solidnie i uczciwie, pomagając przy tym innym. Wolontariusze mogą również wyjeżdżać poza granice kraju, aby pomagać ludziom w uboższych państwach. Pracownicy charytatywni mogą pracować z własnej inicjatywy, bądź udzielać się w różnych organizacjach pożytku publicznego.

Wolontariusze mogą wykonywać nieodpłatnie prace społeczne, lub pracować na rzecz organizacji pożytku publicznego albo funduszy pomocowych. Często spotykaną formą wolontariatu jest pomoc osobom starszym lub potrzebującym, prywatnie, lub w domach opieki społecznej. Wśród młodzieży popularne jest też prowadzenie zbiórek rzeczy, pieniędzy i zabawek na rzecz najuboższych i potrzebujących. Wolontariusz ma za zadanie rozwijać wrażliwość społeczną oraz zauważanie potrzeb najuboższych. Często formą wolontariatu jest nie tylko pomoc fizyczna, ale również zwykła rozmowa, pocieszanie czy też wspólne spędzanie czasu.

Obowiązki i umiejętności

Od pracownika wolontariatu oczekuje się zaangażowania i poświęcenia na rzecz projektu. Osoba taka powinna być szczera, pracowita i cierpliwa, zwłaszcza wobec ludzi starszych, a także wykazywać się chęcią pomocy potrzebującym. Jeśli projekt tego wymaga, wolontariusz może być poproszony o pracę w innym kraju, na innym kontynencie. Pracownik charytatywny powinien rozwijać się dzięki swojej pracy, czerpać z niej radość, nawiązywać nowe znajomości, a także wspomagać w rozwoju innych ludzi.

Od pracowników wolontariatu oczekuje się:
• Chęci do pracy na rzecz społeczeństwa lub osób potrzebujących
• Pracy nad samorozwojem
• Cierpliwości do ludzi starszych i niepełnosprawnych

Wymagane kwalifikacje

  • Umiejętność wykonywania prostych prac fizycznych
  • Zdrowie fizyczne

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Wolontariat i charytatywna

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?