stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Pabianice

159 Oferty pracy dostępne w Pabianice

W okresie XIX wieku Pabianice były miastem wielokulturowym. Zamieszkiwali je głównie Polacy, ale istotną rolę odgrywali również Niemcy i Żydzi. Sytuacja oczywiście zmieniła się wraz z II wojną światową. W okresie powojennym Pabianice posiadały drugą co do wielkości (po Gliwicach) liczbę różnorodnych gałęzi przemysłu w Polsce. Fabryki zostały przejęte przez państwo i znacznie rozbudowane. Przejście z gospodarki centralnie planowanej do wolnorynkowej spowodowało upadek wielu zakładów. Obecnie inwestorzy prywatni zarządzają większością przedsiębiorstw w mieście, jednak nadal dominuje tu przemysł lekki. Inne dobrze rozwijające się gałęzie to przemysł chemiczny, spożywczy, drzewny oraz elektromaszynowy.

Wśród wartych zobaczenia zabytków znajdujących się w Pabianicach są renesansowy kościół św. Mateusza, dawny pałac rodziny Enderów, cmentarz żydowski oraz neogotycki kościół św. Piotra i św. Pawła.

Miłośnicy sportu mają tu do wyboru wiele opcji. W Pabianicach działają kluby koszykarskie, futbolu amerykańskiego, piłki ręcznej oraz nożnej, siatkarskie i rugby. Uprawiane jest również strzelnictwo sportowe oraz bieg na orientację.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Pabianice

Najlepsze oferty pracy w Pabianice

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Pabianice

Tancerki Wysokie Zarobki
Łódzkie, Pabianice
Zarobek
Pabianice, Łódzkie
Doradca Klienta
Pabianice, lódzkie
Staż u agentów/Pabianice
Pabianice łódzkie
Doradca klienta
Pabianice, Łódzkie