stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Ostrów Wielkopolski

294 Oferty pracy dostępne w Ostrów Wielkopolski

Ostrów Wielkopolski można nazwać kolebką strażaków. Marszałek Franciszek Bieliński powołał tutaj pierwszą zawodową straż pożarną w Polsce. Tu też znajduje się akt zgonu Manfreda von Richthofena – niemieckiego lotnika zwanego Czerwonym Baronem.
Ostrów ma też swoją mroczniejszą stronę. Znajduje się tu najstarszy czynny polski cmentarz, nie jest to jednak obiekt rzucający się w oczy. Z panoramy wyróżniają się kościoły św. Antoniego, synagoga, ratusz i kościół św. Pawła Apostoła. Innym wartym zobaczenia obiektem jest Kościół NMP Królowej Polski, najstarszy zachowany w całości obiekt w mieście.
Miasto posiada również trzy szlaki turystyczne piesze oraz cztery rowerowe, które obejmują pobliskie wsie, a także kompleksy leśne i parki. Jest to bardzo czyste miasto, które od niedawna szczyci się nową oczyszczalnią ścieków w Rąbczynie.
Ostrów jest miastem, które stoi sportem, zwłaszcza powietrznym. Łukasz Błaszczyk, pilot Aeroklubu Ostrowskiego, wygrał 17 Szybowcowe Mistrzostwa Europy, organizowane właśnie tutaj. Oprócz klubów koszykówki i piłki nożnej, jest też klub żużlowy ŻKS Ostrovia czy speedrowerowy PKS Wiraż.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Ostrów Wielkopolski

Najlepsze oferty pracy w Ostrów Wielkopolski

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Ostrów Wielkopolski

Praca na produkcji- od 3700 zł brutto
Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie
Kadry i płace (Ostrów Wlkp.)
Ostrów Wielkopolski
Przedstawiciel Klienta- nie wymagane doświadczenie
Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie
Magazynier (Lewkowiec)
Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie
DOZORCA
Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie