stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Mysłowice

328 Oferty pracy dostępne w Mysłowice

Nazwa miasta ma swoje korzenie w starosłowiańskim imieniu Mysław lub Mysł, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że jego założycielem był rycerz o imieniu Mysław. Nazwę miejscowości wymieniał w jednej z ksiąg pochodzących z XV wieku Jan Długosz, jednak pierwsza znana wzmianka pochodzi z 1241 roku.

Historycznie Mysłowice zaznały wiele trudności, jak pustoszący pożar w 1587 roku, epidemia dżumy w 1615, ciężkie walki w trakcie I powstania śląskiego w 1919 roku czy utworzenie niemieckiego obozu koncentracyjnego w 1940 roku.

Obecnie Mysłowice są miastem znanym polskim fanom muzyki rockowej, a szczególnie założonego tu w 1992 zespołu Myslovitz. Ze względu na swój industrialny charakter miasto to nazywane bywa „polskim Manchesterem”. Odbywa się tu Festiwal Multimedialny Mediawave, natomiast w latach 2006-2009 organizowany był tu również festiwal muzyki alternatywnej Off Festival (obecnie przeniesiony do Katowic). Z Mysłowic pochodzą takie osobistości świata kultury jak aktorka Jolanta Fraszyńska, muzyk Artur Rojek czy międzynarodowy mistrz i sędzia szachowy pierwszej klasy Grzegorz Masternak.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Mysłowice

Najlepsze oferty pracy w Mysłowice

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Mysłowice

PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY
Śląskie, Mysłowice
ULOTKI MYSŁOWICE
Mysłowice, Śląskie
Kontroler jakości
Mysłowice, slaskie
Operator CNC Praca OD ZARAZ
Mysłowice, śląskie
Praca od zaraz
Śląskie, Mysłowice
kierowca
Mysłowice, śląskie
Operator CNC Praca OD ZARAZ
Mysłowice śląskie