stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Mysłowice

166 Oferty pracy dostępne w Mysłowice

Nazwa miasta ma swoje korzenie w starosłowiańskim imieniu Mysław lub Mysł, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że jego założycielem był rycerz o imieniu Mysław. Nazwę miejscowości wymieniał w jednej z ksiąg pochodzących z XV wieku Jan Długosz, jednak pierwsza znana wzmianka pochodzi z 1241 roku.

Historycznie Mysłowice zaznały wiele trudności, jak pustoszący pożar w 1587 roku, epidemia dżumy w 1615, ciężkie walki w trakcie I powstania śląskiego w 1919 roku czy utworzenie niemieckiego obozu koncentracyjnego w 1940 roku.

Obecnie Mysłowice są miastem znanym polskim fanom muzyki rockowej, a szczególnie założonego tu w 1992 zespołu Myslovitz. Ze względu na swój industrialny charakter miasto to nazywane bywa „polskim Manchesterem”. Odbywa się tu Festiwal Multimedialny Mediawave, natomiast w latach 2006-2009 organizowany był tu również festiwal muzyki alternatywnej Off Festival (obecnie przeniesiony do Katowic). Z Mysłowic pochodzą takie osobistości świata kultury jak aktorka Jolanta Fraszyńska, muzyk Artur Rojek czy międzynarodowy mistrz i sędzia szachowy pierwszej klasy Grzegorz Masternak.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Mysłowice

Najlepsze oferty pracy w Mysłowice

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Mysłowice

Sprzedawca
Mysłowice, śląskie
Pracownik linii montażu
Mysłowice, śląskie
Operator montażu elektrycznego
Mysłowice, śląskie
Operator montażu elektrycznego
Mysłowice, Śląskie
Pracownik linii montażu
Mysłowice, Śląskie