stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Marki

48 Oferty pracy dostępne w Marki

Mimo że Marki nabyły prawa miejskie dopiero w 1967 roku, badania archeologiczne wskazują na wstępowanie tam osadnictwa już w czasach prehistorycznych. Podczas przeprowadzania wykopalisk naukowcy odkryli przy ul. Hallera narzędzia krzemienne datowane na V wiek p.n.e. Inne znaleziska to fragmenty ceramiki z epoki brązu, pozostałości osady z I-II wieku oraz studnia z X wieku.

W późniejszych czasach teren przeistoczył się w wieś królewską (XVI wiek), a następnie w osadę przemysłową (XIX wiek). Popularnymi dziedzinami handlu stały się obuwnictwo i tkactwo, a dzięki występowaniu gliny na znaczeniu zyskał wyrób cegieł. Uruchomiona została również przędzalnia wełny – w tamtych czasach jedna z największych i najnowocześniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas II wojny światowej w Markach istniało żydowskie getto, a na osiedlu Pustelnik znajdował się obóz pracy przymusowej.

W Markach działają liczne zakłady przemysłowe: fabryka okładzin ciernych, farb drukarskich, systemów do zabudowy wnętrz, palarnia kawy, piekarnia oraz cegielnie.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Marki

Najlepsze oferty pracy w Marki

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Marki

Kasjer/Kasjerka Marki
Mazowieckie, Marki
Kasjer/Kasjerka Marki
Marki mazowieckie
Kasjer/Kasjerka - Marki
Mazowieckie, Marki
Hurtownia z galanterią
Mazowieckie, Marki