stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

lubuskie

6,376 Oferty pracy dostępne w lubuskie

Województwo lubelskie swoją nazwę wzięło od miasta Lubusz, które obecnie znajduje się w Niemczech. Decyzje polityczne zapadają tu w dwóch największych miastach: Gorzowie Wielkopolskim oraz w Zielonej Górze. Władze starają się jednak współpracować z władzami niemieckimi mając na uwadze dobro regionu. Połowę obszaru województwa stanowią lasy.
Od 1995 co roku odbywa się tu festiwal „Przystanek Woodstock”, organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Festiwal odbywał się w takich miastach jak Czymanowo, Szczecin, Żary, Lębork oraz Kostrzyn nad Odrą. Jest to festiwal muzyczny będący finałem zbiórek organizowanych przez Fundację na Rzecz Potrzebujących. Grany jest głównie rock, metal, reagge oraz blues, choć pojawiają się również inne gatunki muzyczne.
Wybudowano tu kilka lotnisk, w tym sportowych, ale największe lotnisko turystyczne znajduje się nieopodal Zielonej Góry. Dość dobrze rozwinięty jest równieź transport rzeczny – wzdłuż Odry leżą przystanie rzeczne. Rozwinięty jest także transport kolejowy, a przez mosty łatwo można przekroczyć granicę polsko-niemiecką.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w lubuskie

Najlepsze oferty pracy w lubuskie

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w lubuskie

specjalista
Lubuskie
inspektor
Lubuskie
Mechanik nastawiacz maszyn
Zielona Góra, Lubuskie
Specjalista dsekonomicznych
Zielona Góra, Lubuskie