stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Lubin

247 Oferty pracy dostępne w Lubin

Lubin jest miastem na Dolnym Śląsku, leżącym nad rzeką Zimnicą. Swoją siedzibę ma tu największa polska (i jedna z czołowych na świecie) firma zajmujących się srebrem i miedzią – KGHM Polska Miedź. Z pewnością wpływa to na fakt, że Lubin jest miastem z największym dochodem na mieszkańca w Polsce.
Miasto ma za sobą wiele historii, najstarsze ślady osadnictwa sięgają 2000 r p.n.e. Rozwój miasta wspomagał szlak nad Morze Bałtyckie. W okolicach Lubina można zwiedzić około 120 zabytków, najbardziej wartym zwiedzenia jest kościół Matki Bożej Częstochowskiej z dzwonnicą. O historii miasta można się nauczyć w jego ośrodku historycznym.
Niedaleko Lubina znajduje się Aeroklub Zagłębia Miedziowego. Ponadto istnieją kluby sportowe: KGHM Zagłębie Lublin (piłka nożna) czy MKS Zagłębie Lublin (piłka ręczna kobiet i mężczyzn). Dla spragnionych wysokości atrakcją może być 34 metrowa wieża wspinaczkowa „Kielich” – najwyższa w Polsce. Ponadto, w mieście i jego okolicach istnieje rozbudowana sieć ścieżek i szlaków rowerowych.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Lubin

Najlepsze oferty pracy w Lubin

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?