stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

lubelskie

7,212 Oferty pracy dostępne w lubelskie

Największym miastem w województwie Lubelskim jest Lublin, graniczy z Białorusią oraz Ukrainą. Jest to województwo typowo rolno-gospodarcze, choć oczywiście w większych miastach rozwijają się także inne branże. Poza miastami jest kilka miejsc, w których można łowić ryby lub uprawiać żeglarstwo.
Niewiele osób wie, że wydobywa się tu węgiel kamienny oraz o istnieniu złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Te tereny nazwane są Lubelskim Zagłębiem Węglowym i znajdują się w pobliżu Łęcznej, Puchaczowa i Bogdanki. Wydobywa się tu również wapienie, opoki i margle.
Mówiąc o lubelskim koniecznie trzeba wspomnieć Zamość – Perłę Renesansu. O tym można się przekonać podziwiając przede wszystkim Stare Miasto. Z lokalnych ciekawostek trzeba odwiedzić Muzeum Barwy i Oręża „Arsenał”.
W samym Lublinie znajdują się dwie podziemne trasy z XVI wieku, które prowadzą przez piwnice kamienic Starego Miasta. Tutaj też znajdują się obiekty sakralne wielu wyznań oraz kilka średniowiecznych zamków. Dotarcie do Lublina znacznie ułatwia port lotniczy, dzięki któremu miasto wciąż się rozwija.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w lubelskie

Najlepsze oferty pracy w lubelskie

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w lubelskie

PRACOWNIK OCHRONY
Lubelskie, Lublin
Pracownik produkcji -
Lubelskie, Lublin
Hydraulik od zaraz
Lubelskie, Biała Podlaska
Zatrudnimy Sprzedawców
Lubelskie, Biała Podlaska
Pracownik produkcji
Lubelskie, Lubartów