stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Lębork

66 Oferty pracy dostępne w Lębork

Pierwsze ślady cywilizacji w regionie pochodzą z IX wieku p.n.e., gdy ludność zajmowała się na tych terenach polowaniem na renifery. Następnie oprócz myślistwa i zbieractwa zajęto się rybołówstwem. Popularne stało się również wyrabianie przedmiotów z bursztynu. Momentem przełomowym było średniowiecze, kiedy to Krzyżacy założyli w Lęborku miasto.

Ze względu na bogatą historię wiele organizowanych tu imprez ma charakter historyczny. Co roku odbywa się w Lęborku Międzynarodowy Zlot Historyczno-Militarny oraz Turniej Rycerski.

Po zdobyciu miasta przez Armię Czerwoną w 1945 większość jego terenów została zniszczona lecz duża część zabytków ocalała lub została odbudowana. Na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa znajduje się 16 lęborskich obiektów, między innymi obszar Starego Miasta.

Obecnie Lębork to prężnie działający ośrodek przemysłu elektromaszynowego, spożywczego, mineralnego oraz lekkiego. Na terenie miasta znajdują się kopalnie surowców mineralnych: głównie piasków i żwirów. Rolnictwo stanowi marginalną część gospodarki, uprawia się głównie zboża i ziemniaki.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Lębork

Najlepsze oferty pracy w Lębork

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Lębork

Doradca Klienta IQOS
Lębork, Rumia, pomorskie
Pracownik Hurtowni
Lębork, pomorskie
Pracownik Hurtowni
Lębork, Pomorskie
Doradca Klienta
Lębork, pomorskie