stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

kujawsko-pomorskie

3,434 Oferty pracy dostępne w kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie niegdyś składało się z trzech: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego. Po reformie zostały połączone w jedno, ale każdy z regionów wciąż ma coś niepowtarzalnego do zaoferowania.
Rejon Bydgoszczy. Tu znajduje się Gopło, jezioro będące połączeniem wodnym dla rzek Warty i Noteci. I to tu znajduje się Mysia Wieża, w której według legendy myszy zjadły złego księcia Popiela. Majestatyczne spichrze w Grudziądzu przypominają o dawnej potędze Zakonu Krzyżackiego i rozwiniętym handlu rzecznym. Poszukiwaczom dawnej kultury polecić należy Biskupin – najstarszą odkrytą osadę w Polsce.
Rejon Torunia. Ważny ośrodek dla polskiej astronomii. To tu właśnie Mikołaj Kopernik stworzył przełomowe dzieło „O obrotach sfer niebieskich” wprowadzając zamieszanie do średniowiecznego świata. Podczas pokazu w planetarium warto mieć ze sobą paczkę sławnych toruńskich pierników!
Rejon Włocławka. Szukający spokoju ducha koniecznie muszą odwiedzić klasztor franciszkanów, zaś miłośnikom nocnych wędrówek na pewno przypadnie do gustu iluminowany most. Bezpośrednio z miastem sąsiaduje Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, który zamieszkują m.in. rysie, bobry, sokoły wędrowne oraz bociany czarne.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w kujawsko-pomorskie

Najlepsze oferty pracy w kujawsko-pomorskie

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?