stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Jastrzębie-Zdrój

174 Oferty pracy dostępne w Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie-Zdrój słynęło niegdyś z bogatego kompleksu uzdrowiskowego. Szczyt popularności miasta przypadał na lata międzywojenne, kiedy to kompleks ten był w stanie przyjąć co roku kilka tysięcy wczasowiczów. Zespół uzdrowiskowy składał się z licznych kwater dla kuracjuszy, pijalni wód, ośrodków leczniczych i rekreacyjnych. Działalność sanatoryjna tego miejsca została wyparta przez odkrycie dużych zasobów węgla kamiennego, co ostatecznie przekształciło miasto w ośrodek przemysłowy i doprowadziło do zamknięcia kompleksu sanatoryjnego w 1994 roku.
Obecnie gospodarka miasta skupia się na górnictwie, a na jego terenie działają trzy kopalnie. Duże zasoby węgla kamiennego to nie tylko stabilne źródło przychodów miasta, ale przede wszystkim zapewnienie mieszkańcom stałych miejsc pracy. Ponadto położenie miasta w pobliżu granicy z Czechami oraz przy ważnych szlakach komunikacyjnych stanowi jego mocne strony.
Dziś priorytety miasta to zrównoważony rozwój, edukacja oraz zróżnicowanie rynku pracy, szczególnie sektora handlu i usług oraz nowoczesnych technologii. Ze względu na stosunkowo wysoki poziom degradacji środowiska naturalnego powodowany działalnością zakładów górniczych i energetycznych, miasto kładzie nacisk także na stawienie czoła problemom ekologicznym.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Jastrzębie-Zdrój

Najlepsze oferty pracy w Jastrzębie-Zdrój

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Jastrzębie-Zdrój

Doradca Klienta - Protetyk Słuchu
Jastrzębie-Zdrój, śląskie
Wychowawca kolonijny 09 lipca
Śląskie, Jastrzębie Zdrój
Pracownik zmiany nocnej
Jastrzębie-Zdrój śląskie
Terenowy doradca klienta
Jastrzębie Zdrój, śląskie