stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Jarocin

2 Oferty pracy dostępne w Jarocin

Jarocin zapewne większości młodych Polaków znany jest z organizowanego tu od 1980 roku festiwalu rockowego. Festiwale muzyczne odbywały się tu już od 1970 roku. Impreza jarocińska przez wiele lat była największym festiwalem muzyki młodzieżowej w państwach bloku wschodniego. Debiutowały tu takie - dzisiaj już uznane - zespoły jak T.Love, Hey, Dżem czy Acid Drinkers. W 2011 roku odsłonięto w mieście pomnik glana o wysokości 2 metrów.

Patronem miasta jest św. Marcin, w Dni Patrona Miasta organizowany jest przejazd św. Marcina na koniu po jarocińskim rynku. W Jarocinie działalność religijną prowadzą kościół rzymskokatolicki oraz Zielonoświątkowy, a także Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego i Świadkowie Jehowy.

Archeologowie odnaleźli tu ślady po wędrujących grupach zbieracko-łowieckich datowanych na 4500 rok p.n.e. W średniowieczu Jarocin był ważnym ośrodkiem rzemieślniczo-handlowym w Wielkopolsce, jednak podupadł po wojnach szwedzkich. Kolejny wzrost znaczenia nastąpił po utworzeniu węzła kolejowego na przełomie XIX i XX wieku.

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Jarocin

Magazynier wyrobów gotowych
Podkarpackie, Jarocin
Lider w dziale pakowania
Podkarpackie, Jarocin