stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Inowrocław

265 Oferty pracy dostępne w Inowrocław

Inowrocław to miasto soli. Od lat mieszkańcy trudnili się odzyskiwaniem soli z solanek, a w XIX wieku zaczęto ją wydobywać górniczo. Wtedy powstała też warzelnia soli oraz fabryka sody w Mątwach. Przez kilkanaście lat kolorowe Groty Kryształowe były dostępne dla zwiedzających, ale ze względu na niebezpieczeństwo zawalenia kopalnię trzeba było zamknąć, a wyrobiska zalać solanką. Obecnie można obejrzeć pamiątki w Muzeum Jana Kasprowicza, gdzie również pokazywany jest film upamiętniający piękno kopalni.
Sól i minerały do dziś służą miastu. Inowrocław funkcjonuje jako uzdrowisko, do którego przyjeżdżają nawet goście zza granicy. Nie jest to jedyna atrakcja miasta, z bardziej nowoczesnych wymienia się fantazyjnie oświetloną fontannę na środku rynku.
Inowrocław działa też jako ośrodek kulturalny. Corocznie ludzie gromadzą się na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodzieżowych Orkiestr Dętych, Festiwalu Małych Form Teatralnych.
Miasto rozwijało się również jako przystanek na szlaku bursztynowym. W Inowrocławskim zamku król Władysław Jagiełło organizował spotkania strategiczne podczas wojny z Zakonem Krzyżackim. Stąd też pochodzili Władysław Łokietek i Kazimierz Wielki.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Inowrocław

Najlepsze oferty pracy w Inowrocław

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Inowrocław

Kierowca ce
Inowrocław, kujawsko-pomorskie
SPECJALISTA DSPOMIARU WIELKOŚCI FIZYCZNYCH
Inowrocław, kujawsko-pomorskie
Poszukuję montera
Kujawsko-pomorskie, Inowrocław
Praca w dziale produkcji
Kujawsko-pomorskie, Inowrocław
Poszukuję ślusarza
Kujawsko-pomorskie, Inowrocław
Zatrudnię spawacza
Kujawsko-pomorskie, Inowrocław
Specjalista ds BHP
Inowrocław, kujawsko-pomorskie
Dodatkowy dochód
50.00 - 2000.00 - Inowrocław