stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Mechatronik

414 Mechatronik ofert pracy w Polsce

Mechatronik to osoba, która zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i obsługą zespołów maszyn, urządzeń mechanicznych, a także całych linii produkcyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technik sterowania. Mechatronika to stosunkowo młoda dziedzina inżynierii. Samo pojęcie pojawiło się w 1969 r., ale rozpowszechniło się w latach 80-tych XX wieku. Zaczęto wtedy ją rozumieć jako nową dziedzinę nauki, która odpowiadała na potrzebę stworzenia mostu między inżynierią mechaniczną, a elektroniką. Obecnie mechatronika łączy wiedzę z zakresu kilku dyscyplin naukowych, w tym między innymi elektroniki, informatyki, mechaniki, automatyki i robotyki.

Obowiązki i umiejętności

Do obowiązków mechatronika należy zwykle montaż urządzeń i komponentów elektrycznych, pneumatycznych oraz mechanicznych, a także koordynacja zmian konstrukcyjnych oraz przygotowywanie wyrobu do wdrożenia na produkcji. W zależności od rodzaju działalności zakładu pracy, mechatronik może także zajmować się walidacją detali składowych i kompletnego wyrobu elementów z maszyn, wprowadzeniem zmian w wyrobie produktów, a także sprawować nadzór nad ustawianiem i funkcjonowaniem urządzeń. Mechatronik powinien mieć ukończoną szkołę średnią lub wyższą na odpowiednim kierunku, na przykład elektromonter, elektromechanik, elektrotechnik, elektronik. Wymagana jest także znajomość ogólnych zasad konstruowania maszyn oraz technologii wykonawczych, a także obsługi systemu AutoCAD. Dodatkowym atutem jest umiejętność pracy z rysunkami technicznymi oraz tworzenia odpowiedniej dokumentacji. W pracy mechatronika bardzo istotnym elementem jest dokładność, a także otwartość na nowe zadania oraz umiejętność rozwiązywania problemów technicznych.

Na stanowisku mechatronika wymagane jest:
- dokładność
- otwartość na nowe zadania
- umiejętność rozwiązywania problemów technicznych

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie średnie kierunkowe
  • Znajomość ogólnych zasad konstruowania maszyn oraz technologii wykonawczych
  • Znajomość obsługi systemu AutoCAD

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Mechatronik

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Mechatronik

AUTOMATYK
Nowa Sól
Elektryk - automatyk
Damnica, pomorskie
MECHATRONIK ZE SPECJALIZACJĄ ELEKTROMECHANIKA
Kraków, Warszawa, Wrocław, Kielce, Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź, Rzeszów, Toruń, Olsztyn, Opole, Poznań,
Fault-Maintenance Engineer (Holandia)
Cała Holandia za granicą
Automatyk Mechatronik
Dolnośląskie