stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Gryfice

66 Oferty pracy dostępne w Gryfice

Gryfice położone są 22 km od Morza Bałtyckiego, stanowią lokalny ośrodek usługowo-przemysłowy oraz węzeł komunikacyjny. Gospodarka miasta opiera się w dużej mierze na jego rolniczo-turystycznym charakterze. W Gryficach działają zakłady przemysłowe oraz przetwórstwa drewna. W sezonie letnim małe podmioty gospodarcze prowadzą działalność o profilu nadmorskim. Rozwinięty jest również sektor usług transportowych.

Historia osadnictwa na terenie Gryfic sięga okresu neolitu. Wczesne Średniowiecze to czas Pomorzan, natomiast XIII wiek to czas książąt z pomorskiej dynastii Gryfitów. Pierwsza nazwa miasta to Gryfia Góra, która nadana została przez Barnima I. Miasto przetrwało II wojnę światową bez większych szkód, natomiast na skutek usilnych podpaleń przez Armię Czerwoną zniszczeniu uległo 40% zabudowy miasta.

Co roku organizowane są Dni Gryfic, w ramach których odbywają się koncerty, spektakle oraz inne wydarzenia sportowo-kulturalne. Cyklicznie organizowany jest również Festyn Ziemi Gryfickiej. Wieża prochowa – jeden z zabytkowych obiektów dawnych fortyfikacji – jest dostępna dla ruchu turystycznego, a z balkonu widokowego podziwiać można panoramę miasta. W Gryficach znajduje się Stała Wystawa Pomorskich Kolei Wąskotorowych.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Gryfice

Najlepsze oferty pracy w Gryfice

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Gryfice

BRYGADZISTA-ZBROJARZ
Gryfice, zachodniopomorskie
Materiałowy Planista Produkcji
Gryfice zachodniopomorskie
POMOC KUCHENNA
Gryfice, zachodniopomorskie
Opiekun Finansowy
Gryfice, zachodniopomorskie