stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Grodzisk Mazowiecki

276 Oferty pracy dostępne w Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki do 1928 roku nosił skróconą nazwę „Grodzisk”, wieś o tej nazwie powstała w XII wieku. Prawa miejskie zostały nadane Grodziskowi przez króla Zygmunta I Starego w 1522 roku. W XVI wieku miasto stanowiło istotny ośrodek handlu i przemiału zboża, działał tu cech młynarzy.

Na przełomie XIX i XX wieku miasto miało głównie charakter wypoczynkowo-letniskowy, działał tu zakład hydropatyczny. Woda związana jest z legendą dotyczącą założenia miasta. Jadąc na polowanie do puszczy jaktorowskiej przejeżdżali przez osadę Grodzisko monarchowie. Gdy spragniony król dostał kubek wody z lokalnego źródła, na tyle zachwycił się jej niepowtarzalnym smakiem, że nakazał nadać osadzie rangę miasta.

Gospodarka Grodziska Mazowieckiego opiera się głównie na produkcji, swoje fabryki mają tu firmy z branży farmaceutycznej (Gedeon Richter, dawniej Polfa) oraz spożywczej (Frito-Lay, piekarnia oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska). Dogodne połączenia drogowe wykorzystuje firma logistyczna, działa tu również Fabryka Tarcz Ściernych. Na terenie miasta działają liczni drobni przedsiębiorcy.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Grodzisk Mazowiecki

Najlepsze oferty pracy w Grodzisk Mazowiecki

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Grodzisk Mazowiecki

Magazynier
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie
Magazynier - bez uprawnień UDT
Grodzisk Mazowiecki mazowieckie
Stolarz meblowy
Mazowieckie, Grodzisk Mazowiecki
Praca biurowa
Mazowieckie, Grodzisk Mazowiecki
Doradca klienta
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie