stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Gniezno

173 Oferty pracy dostępne w Gniezno

Gniezno jest byłą stolicą Polski, a legendę o jego założeniu zna każde polskie dziecko. Historia o Lechu Czechu i Rusie, założycielach trzech państw słowiańskich podaje, że Lech postanowił zbudować gród w miejscu, gdzie zobaczył gniazdo orła. Stąd też wzięła się nazwa miasta. W późniejszych latach koronowało się tu pięciu ważnych królów Polski.
Gniezno jest dość starym miastem, dlatego też można tu znaleźć całą masę zabytków. Na szczęście wiele z nich zachowało się do dnia dzisiejszego. Najcenniejszym i największym z nich jest Katedra Gnieźnieńska ze Wzgórzem Lecha. W katedrze są Drzwi Gdznieźnieńskie, które przedstawiają życiorys świętego Wojciecha. W katedrze znajdują się również jego relikwie, które według historii odkupione zostały na wagę złota.
Obecnie Gniezno funkcjonuje również jako miasto przemysłowe. Najwięksi z producentów zajmują się produkcją okuć i okien dachowych, baterii, komików, koszul męskich i urządzeń budowlanych. Swoją siedzibę ma tu również Energetyka Poznańska, a także niektóre koncerny naftowe.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Gniezno

Najlepsze oferty pracy w Gniezno

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?