stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Góra Kalwaria

133 Oferty pracy dostępne w Góra Kalwaria

Góra Kalwaria znana jest głównie ze swojego układu urbanistycznego – systemu dróg kalwaryjskich, na których odbywają się nabożeństwa pasyjne. Układ wytyczony został na podstawie planów Jerozolimy, oparty jest o formę krzyża łacińskiego. Oryginalna nazwa miasta to Góra, zmieniona w 1670 roku wraz z nadaniem przywilejów miejskich na Nowa Jerozolima. Miasto jako „Góra Kalwaria” znane jest od XVIII wieku.

W XVII wieku miasto miało charakter wyłącznie katolicki, Żydzi mieli zakaz osiedlania się, natomiast istniało wiele klasztorów: dominikanów oraz dominikanek, franciszkanów obserwantów, bernardynów, pijarów i marianów. Po uchyleniu zakazu osiedlania się Żydów w XIX wieku stali się oni największą grupą wyznaniową w mieście.

Gmina otrzymała czterokrotnie znak Gmina Fair Play, który przyznawany jest za życzliwość dla inwestorów. W Górze Kalwarii działały (zamknięte już) takie firmy jak Hortex (przetwarzanie żywności) oraz Polsport (producent sprzętu sportowego). W mieście znajduje się wiele pięknych zabytków, głównie o charakterze religijnym. Są to między innymi kościół pobernardyński, kaplica kalwaryjska, dawny kościół marianów, dawne kolegium zakonu Pijarów oraz synagogi.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Góra Kalwaria

Najlepsze oferty pracy w Góra Kalwaria

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Góra Kalwaria

Praca w drukarni dla Pań
Mazowieckie, Góra Kalwaria
Mechanik
Góra Kalwaria mazowieckie
Mechanik
Góra Kalwaria
Poszukuję opiekunki do dziecka
Mazowieckie, Góra Kalwaria
Mechanik Utrzymania Ruchu
Góra Kalwaria mazowieckie