stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Góra Kalwaria

147 Oferty pracy dostępne w Góra Kalwaria

Góra Kalwaria znana jest głównie ze swojego układu urbanistycznego – systemu dróg kalwaryjskich, na których odbywają się nabożeństwa pasyjne. Układ wytyczony został na podstawie planów Jerozolimy, oparty jest o formę krzyża łacińskiego. Oryginalna nazwa miasta to Góra, zmieniona w 1670 roku wraz z nadaniem przywilejów miejskich na Nowa Jerozolima. Miasto jako „Góra Kalwaria” znane jest od XVIII wieku.

W XVII wieku miasto miało charakter wyłącznie katolicki, Żydzi mieli zakaz osiedlania się, natomiast istniało wiele klasztorów: dominikanów oraz dominikanek, franciszkanów obserwantów, bernardynów, pijarów i marianów. Po uchyleniu zakazu osiedlania się Żydów w XIX wieku stali się oni największą grupą wyznaniową w mieście.

Gmina otrzymała czterokrotnie znak Gmina Fair Play, który przyznawany jest za życzliwość dla inwestorów. W Górze Kalwarii działały (zamknięte już) takie firmy jak Hortex (przetwarzanie żywności) oraz Polsport (producent sprzętu sportowego). W mieście znajduje się wiele pięknych zabytków, głównie o charakterze religijnym. Są to między innymi kościół pobernardyński, kaplica kalwaryjska, dawny kościół marianów, dawne kolegium zakonu Pijarów oraz synagogi.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Góra Kalwaria

Najlepsze oferty pracy w Góra Kalwaria

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Góra Kalwaria

Sortownik
Góra Kalwaria, mazowieckie
Sortownik
Góra Kalwaria mazowieckie
Sortownik
Góra Kalwaria mazowieckie
Asystent ds zapasów
Góra Kalwaria, mazowieckie
Doradca klienta (żywność)
Góra Kalwaria, mazowieckie
Doradca klienta (lady)
Góra Kalwaria, mazowieckie
Doradca klienta (kasy)
Góra Kalwaria, mazowieckie
Pakowaczka/Pakowacz
Góra Kalwaria, mazowieckie