stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Dąbrowa Górnicza

1,105 Oferty pracy dostępne w Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza jest miastem położonym nad dwiema rzekami: Czarną Przemszą i Białą Przemszą. Leży na krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, wciąż jest mocno związane z górnictwem i przetwórstwem stali.
Pierwszą kopalnią, która tu powstała, jest kopalnia odkrywkowa „Reden”. Funkcjonuje tu też największa w Polsce huta stali ArcelorMittal Poland oraz koksownia Przyjaźń. Rozbudowany jest też drobny handel na aż pięciu targowiskach miejskich.
Najbardziej charakterystycznym punktem w mieście jest ławeczka Jimmiego Hendrixa. Najpierw jego imieniem chciano nazwać rondo, ale poprzestano na tym pomniku.
Z miastem związanych jest wiele znanych współcześnie postaci. Jednym z nich jest reżyser Krzysztof Kieślowski, poetka Maria Konopnicka, a także druga żona Józefa Piłsudskiego – Aleksandra Piłsudska. Dąbrowa Górnicza wywarła też znaczny wpływ na twórczość Stefana Żeromskiego.
Mówiąc o Dąbrowie Górniczej obowiązkowo trzeba wspomnieć Pustynię Błędowską, największy w Polsce tego typu obszar. Innym niepowtarzalnym obiektem jest Park Krajobrazowy Orlich Gniazd. Oba warto odwiedzić.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Dąbrowa Górnicza

Najlepsze oferty pracy w Dąbrowa Górnicza

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Dąbrowa Górnicza

Asystent Sprzedaży
Dąbrowa Górnicza, śląskie
HR Biznes Partner
Dąbrowa Górnicza, śląskie
Opiekun klienta francuskojęzycznego
Dąbrowa Górnicza, śląskie
Kasjerka Dąbrowa Górnicza
Dąbrowa Górnicza, śląskie
Zatrudnimy Pracowników Ochrony
Śląskie, Dąbrowa Górnicza
Operator urządzeń
Dąbrowa Górnicza śląskie
Suwnicowy
Dąbrowa Górnicza śląskie