stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Dąbrowa Górnicza

991 Oferty pracy dostępne w Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza jest miastem położonym nad dwiema rzekami: Czarną Przemszą i Białą Przemszą. Leży na krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, wciąż jest mocno związane z górnictwem i przetwórstwem stali.
Pierwszą kopalnią, która tu powstała, jest kopalnia odkrywkowa „Reden”. Funkcjonuje tu też największa w Polsce huta stali ArcelorMittal Poland oraz koksownia Przyjaźń. Rozbudowany jest też drobny handel na aż pięciu targowiskach miejskich.
Najbardziej charakterystycznym punktem w mieście jest ławeczka Jimmiego Hendrixa. Najpierw jego imieniem chciano nazwać rondo, ale poprzestano na tym pomniku.
Z miastem związanych jest wiele znanych współcześnie postaci. Jednym z nich jest reżyser Krzysztof Kieślowski, poetka Maria Konopnicka, a także druga żona Józefa Piłsudskiego – Aleksandra Piłsudska. Dąbrowa Górnicza wywarła też znaczny wpływ na twórczość Stefana Żeromskiego.
Mówiąc o Dąbrowie Górniczej obowiązkowo trzeba wspomnieć Pustynię Błędowską, największy w Polsce tego typu obszar. Innym niepowtarzalnym obiektem jest Park Krajobrazowy Orlich Gniazd. Oba warto odwiedzić.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Dąbrowa Górnicza

Najlepsze oferty pracy w Dąbrowa Górnicza

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Dąbrowa Górnicza

Ustawiacz zgrzewarek
Dąbrowa Górnicza, slaskie
Obsługa klienta ( BOK )
Dąbrowa Górnicza, Śląskie
OPERATOR MASZYN
Dąbrowa Górnicza, slaskie
Sprzątanie Dąbrowa Górnicza
Śląskie, Dąbrowa Górnicza
TECHNIK OBRÓBKI FOLII
Śląskie, Gołonóg, Dąbrowa Górnicza
Mechanik w Dziale Utrzymania Ruchu
Śląskie, Dąbrowa Górnicza