stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Dąbrowa Górnicza

711 Oferty pracy dostępne w Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza jest miastem położonym nad dwiema rzekami: Czarną Przemszą i Białą Przemszą. Leży na krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, wciąż jest mocno związane z górnictwem i przetwórstwem stali.
Pierwszą kopalnią, która tu powstała, jest kopalnia odkrywkowa „Reden”. Funkcjonuje tu też największa w Polsce huta stali ArcelorMittal Poland oraz koksownia Przyjaźń. Rozbudowany jest też drobny handel na aż pięciu targowiskach miejskich.
Najbardziej charakterystycznym punktem w mieście jest ławeczka Jimmiego Hendrixa. Najpierw jego imieniem chciano nazwać rondo, ale poprzestano na tym pomniku.
Z miastem związanych jest wiele znanych współcześnie postaci. Jednym z nich jest reżyser Krzysztof Kieślowski, poetka Maria Konopnicka, a także druga żona Józefa Piłsudskiego – Aleksandra Piłsudska. Dąbrowa Górnicza wywarła też znaczny wpływ na twórczość Stefana Żeromskiego.
Mówiąc o Dąbrowie Górniczej obowiązkowo trzeba wspomnieć Pustynię Błędowską, największy w Polsce tego typu obszar. Innym niepowtarzalnym obiektem jest Park Krajobrazowy Orlich Gniazd. Oba warto odwiedzić.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Dąbrowa Górnicza

Najlepsze oferty pracy w Dąbrowa Górnicza

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Dąbrowa Górnicza

Praca
Dąbrowa Górnicza, Śląskie
Magazynier - praca od zaraz
Dąbrowa Górnicza, slaskie
Operator 18 zł brutto/h premie
Dąbrowa Górnicza, slaskie
STARSZY OPIEKUN FINANSOWY
Dąbrowa Górnicza, slaskie
Asystent księgowości
Dąbrowa Górnicza
IT Systems Specialist
5000-7000 - Dąbrowa Górnicza
Praca w sklepie osiedlowym
Dąbrowa Górnicza, Śląskie
Pracownik produkcji
Dąbrowa Górnicza