stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Cieszyn

250 Oferty pracy dostępne w Cieszyn

Jak głoszą liczne podania, Cieszyn został założony już w IX wieku przez trzech synów słowiańskiego króla Leszka III, jednakże oficjalne dokumenty datują powstanie miasta na X wiek, kiedy to pełniło ono funkcję grodu warownego. Dziś to znajdujące się u stop Beskidów przygraniczne miasto jest tętniącym życiem miejscem. Dzięki swojemu położeniu na ruchliwym trakcie handlowym, na którym od lat spotykają się różne narodowości i kultury, Cieszyn stał się miastem otwartym i tolerancyjnym, o silnej tożsamości regionalnej i przywiązaniu do miejscowej tradycji.
Obecnie strategia miasta opiera na zrównoważonym rozwoju największego potencjału miasta, jakim jest jego przedsiębiorczość i transgraniczna lokalizacja, przy jednoczesnym wspieraniu lokalnego dziedzictwa kulturowego i tworzeniu warunków służących poprawie stanu naturalnego środowiska.
Dogodne położenie na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków drogowych, bliskość popularnych obszarów turystycznych i przyrodniczych, oraz wielosektorowa struktura gospodarcza Cieszyna otwierają przed miastem nowe wyzwania i szanse.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Cieszyn

Najlepsze oferty pracy w Cieszyn

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?