stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Chorzów

410 Oferty pracy dostępne w Chorzów

Chorzów znany jest przede wszystkim z wybudowanego tu w latach 50. stadionu. Ten obiekt, popularnie nazywany „Kotłem Czarownic”, ugościł od tamtego czasu niezliczoną ilość meczy piłkarskich, zawodów żużlowych i lekkoatletycznych oraz imprez muzycznych. Przez lata był to największy obiekt tego typu w Polsce, dziś zajmuje drugie miejsce po Stadionie Narodowym w Warszawie.
Nie jest to jednak jedyna atrakcja, jaką ma do zaoferowania Chorzów. Innym wartym wzmianki miejscem jest znajdujący się w centrum miasta Skansen, który w jednym momencie przeniesie nad do krainy wiejskiej sielanki. Oprócz zwiedzania samego Skansenu można tutaj także skosztować tradycyjnych śląskich specjałów. Kolejnym niezwykłym miejscem są znajdujące się w północnej części Chorzowa Żabie Doły, obfitujące w bogactwo fauny i flory. Miejsce to zostało uznane za jeden z bogatszych przyrodniczo terenów Śląska.
Ciekawostką historyczną jest znajdujący się tu schron dowodzenia. Wybudowany w 1937 roku, stanowił wizytówkę militarną Śląska, a do jego zadań należała koordynacja działań obronnych. Dziś schron udostępnia swoje tereny zwiedzającym oraz organizuje rekonstrukcje wydarzeń z II wojny światowej.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Chorzów

Najlepsze oferty pracy w Chorzów

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?