stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Barlinek

44 Oferty pracy dostępne w Barlinek

Barlinek został założony w roku 1278 przez Brandenburczyków jako nadgraniczny gród obronny. Założycielem miasta był rycerz Henryk Toyte, który wykonał nakaz margrabiów Otto V i Albrechta III. Barlinek nazywany był Nova Berlyn i Klein Berlin, łatwo więc się domyśleć skąd wzięła się jego spolszczona nazwa. XIV wiek był szczególnie ciężki dla miasta, ponieważ doznał licznych klęsk żywiołowych. Gnębiły go zarazy, a pożary wyniszczyły miasto aż siedmiokrotnie.

W drugiej połowie XIX wieku miasto stało się znaczącym ośrodkiem gospodarczym. Otwarta została fabryka pługów oraz garbarnia. Jak wiele innych polskich miast Barlinek uległ znacznemu zniszczeniu po zdobyciu go przez oddziały radzieckie w 1945 roku. W skutek walk oraz umyślnych podpaleń ucierpiała ponad połowa zabudowy miasta.

Barlinek promuje się jako „Europejska Stolica Nordic Walking”, w okolicach wytyczonych jest siedem tras o zróżnicowanej trudności i łącznym dystansie 54 km. Amatorzy sportów mogą również wziąć udział w rejsie pod żaglami, popływać łódką lub kajakami, a także uprawiać jeździectwo konne i biegi leśne. Organizowane są również Żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasie Omega oraz Festiwal Szachowy.

Najlepsze oferty pracy w Barlinek

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Barlinek

Kierownik salonu / Barlinek
Barlinek, Zachodniopomorskie
Obsługa klienta / Barlinek
Barlinek, Zachodniopomorskie
Konsultant ds. obsługi klienta - Barlinek
Barlinek, zachodniopomorskie
Sprzedawca w salonie PLAY / Barlinek
Barlinek, zachodniopomorskie
Obsługa klienta PLAY / Barlinek
Barlinek, Zachodniopomorskie
Konsultant obsługa klienta / Barlinek
Zachodniopomorskie, Barlinek
Konsultant PLAY / Barlinek
Barlinek, Zachodniopomorskie