stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Andrychów

59 Oferty pracy dostępne w Andrychów

Andrychów jest ważnym ośrodkiem turystycznym w rejonie Beskidu Małego, głównie z uwagi na tradycje letniskowe. Położenie w Kotlinie Adrychowskiej u stóp Pańskiej Góry w Beskidzie Małym zapewnia piękne krajobrazy. Przez miasto przepływa rzeka Wieprzówka. Oprócz turystyki ważnym elementem gospodarki jest przemysł, szczególnie włókienniczy, bawełniany i maszynowy. Miasto należy do podstrefy ekonomicznej zarządzanej przez Krakowski Park Przemysłowy.

Wyprodukowana w Zakładzie Przemysłu Bawełnianego Andropol S.A. tkanina zdobyła złoty medal na prestiżowym międzynarodowym salonie wynalazków w Genewie w 2009 roku. Tkanina ta ma właściwości antybakteryjne i przeznaczona jest dla lekarzy w celu ochrony przed przemieszczaniem się bakterii.

Pochodzenie nazwy miasta nie jest do końca wyjaśnione, ale obecnie przyjmuje się, że pochodzi od imienia pierwszego założyciela lub właściciela – Jędrzeja. Pierwsza nazwa datowana na przełom XIII i XIV wieku to Indrzychów, kolejne zapiski wspominają o Henrychowie (rok 1344), a Jan Długosz w 1440 roku określił to miejsce nazwą Gendrzychów. W okresie okupacji hitlerowskiej miasto znane było pod niemiecką nazwą Andrichau. Pozostałością okresu dworskiego jest Zamek Andrychowski (Pałac Bobrowskich) wraz z otaczającym go Parkiem Miejskim.

Najlepsze oferty pracy w Andrychów

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?