stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Toruń

1,199 Oferty pracy dostępne w Toruń

Miejsce jednej z najważniejszych rewolucji naukowych w historii ludzkości. To tutaj, w Toruniu, w XVI wieku renesansowy uczony wstrzymał słońce i ruszył Ziemię, obalając tym samym heliocentryczny model kosmologiczny. Mowa o Mikołaju Koperniku, którego dzieło "O obrotach sfer niebieskich" dokonało przełomu i przyczyniło się do szeregu zmian w sferze światopoglądowej, obyczajowej i religijnej.
Jako jedno z najstarszych miast w Polsce, Toruń jest zbiorem licznych zabytków, które przetrwały II wojnę światową, a także miastem w którym spotykają się różne style starodawnej architektury, takie jak renesans, barok, gotyk oraz neogotyk, obecne w budownictwie mieszkalnym, jak i również sakralnym.
Oprócz światłych umysłów i bogatej architektury miasto słynie także, a może przede wszystkim, z toruńskich pierników, które stanowią jego symbol i dziedzictwo kulturowe. Te popularne w całej Polsce wypieki zawdzięczają swój niepowtarzalny smak wielowiekowej tradycji, pilnie strzeżonej recepturze i pasji, jaka od lat towarzyszy ich produkcji.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Toruń

Najlepsze oferty pracy w Toruń

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?