stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Tczew

148 Oferty pracy dostępne w Tczew

Z historią sięgającą 1198 roku, Tczew jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu Gdańskim. Według znalezisk archeologicznych w okolicach Tczewa siedliska ludzkie występowały na tych terenach już w młodszej epoce kamiennej. Prawa miejskie zostały nadane w 1260 roku.

Zniszczenia II wojny światowej mocno dotknęły Tczew, było to jedno z najbardziej zniszczonych miast Pomorza Gdańskiego. Żadna fabryka nie pozostała zdolna do produkcji. Obecnie główne gałęzie gospodarki to przemysł elektromaszynowy, maszynowy, stoczniowy, metalowy oraz spożywczy. Rozwinięte jest również budownictwo wodne i mostowe.

Miasto stanowi istotny węzeł komunikacyjny, przecinają go szlaki Śląsk – Bałtyk, Berlin – Królewiec oraz wiele innych. Swój początek mają tu również szlaki turystyczne (Kociewiski oraz Szlak Ziemi Tczewskiej).

W Tczewie swój oddział ma Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku (Muzeum Wisły), inne atrakcje turystyczne to wiatrak typu holenderskiego, miejska wieża ciśnień czy ratusz. W parku miejskim znajduje się amfiteatr z muszlą koncertową. Zainteresowanie może wzbudzić również przystań z bulwarem, na terenie której znajduje się ogródek jordanowski, restauracja, karczma oraz ścieżki widokowo-spacerowe.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Tczew

Najlepsze oferty pracy w Tczew

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?