stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Tarnów

264 Oferty pracy dostępne w Tarnów

Tarnów to miasto o wielowiekowej tradycji, którego początek ginie w mrokach historii Polski. Od samego początku położenie między rzekami Białą i Dunajcem wspomagał rozwój handlu i przemysłu w mieście.
Warta uwagi jest starówka Tarnowa, nie bez powodu nazywana przez wielu „Perłą polskiego renesansu”. Aby móc podziwiać Tarnów z innej perspektywy należy wejść na wieżę ratuszową, skąd rozciąga się panorama obejmująca całe miasto. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest średniowieczna Bazylika Mariacka oraz otaczające starówkę kamienice mieszczan.
Tarnów obecnie rozwija się dzięki przemysłowi chemicznemu i maszynowemu, można tu również znaleźć pracę w branży spożywczej. Jako że miasto położone jest nad rzekami, znajdują się tu budowle związane z wodą. Choć już nieużywany, najbardziej charakterystyczny jest zbiornik toroidalny.
Tarnów stoi gazem. Przez miasto przepływa połowa gazu zużywanego w Polsce, ok. 6,5 miliarda metrów sześciennych. Dlatego właśnie tu znajdują się siedziby trzech największych spółek gazowniczych w kraju. Również Tauron – spółka energetyczna – postanowiła założyć tu swoją siedzibę.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Tarnów

Najlepsze oferty pracy w Tarnów

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?