stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Piła

180 Oferty pracy dostępne w Piła

Piła jest miastem położonym na pograniczu pojezierzy, nad rzeką Gwdą. O powstaniu miasta i jego nazwie krąży legenda mówiąca o tym, że mieszkali tu drwale ścinający drzewa i obrabiający je w tartakach na budowę palisady w Ujściu. Jako niewielka osada rybacka od XV wieku Piła rozwinęła się w średniej wielkości miasto.
Choć w większości zniszczone w czasie wojny, miasto zostało odbudowane i do dziś jest chlubą województwa Wielkopolskiego. Nad miastem góruje hotel „Rodło”, który miał być symbolem powojennej odbudowy miasta – jest to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy przy oglądaniu panoramy miasta.
W Pile można spędzać czas również aktywnie: działają tu drużyny siatkarskie męskie i żeńskie, a KŻ Victoria Piła to znany żużlowy klub sportowy.
W mieście oprócz kolegium Uniwersytetu Adama Mickiewicza powstała Szkoła Policji w dawnej siedzibie władz. Najstarszą budowlą jest obecnie Muzeum Stanisława Staszica z XVIII wieku. Warty odwiedzenia jest też Park na Wyspie i Park Miejski Stanisława Staszica.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Piła

Najlepsze oferty pracy w Piła

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?