stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Płock

653 Oferty pracy dostępne w Płock

Niewielu Polaków zdaje sobie sprawę, że przez 59 lat Płock był stolicą Polski. Obecnie jest to jedno z większych miast w województwie, które pełni ważną rolę transportową i komunikacyjną.
O Płocku powstała niejedna książka, ale do najciekawszych należy zaliczyć „Miasto na sto dwa, czyli Leksykon ciekawostek o Płocku”, który znakomicie sprawuje się jako przewodnik po mieście. Można się z niego dowiedzieć na przykład, że na jednym z projektów banknotów dziesięciozłotowych widniała panorama Wzgórza Tumskiego.
Z racji na swój wiek w mieście można znaleźć wiele ciekawych architektonicznych budowli. Najbardziej rozpoznawalnym jest średniowieczna Bazylika Katedralna, ale do ciekawych należy również Zamek Książęcy. Do Starego Rynku prowadzą najważniejsze drogi w Płocku. Centrum miasta wyznaczał ratusz, który w XIX wieku został zastąpiony.
Płock to również przemysł. Okazał się miastem atrakcyjnym dla zagranicznych inwestorów. Powstała tu fabryka jeansów Levi, a także działają tu dwa największe na świecie zakłady produkcyjne polipropylenu i polietylenu.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Płock

Najlepsze oferty pracy w Płock

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?