stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Konin

230 Oferty pracy dostępne w Konin

Konin jest miastem usytuowanym nie tylko w pobliżu centrum Polski, ale również w centrum Europy środkowej. W ciągu ostatnich 50 lat liczba ludności w tym mieście wzrosła prawie pięciokrotnie, co jest przyczyną i skutkiem rozwoju przemysłowego regionu.
W starej części miasta można zobaczyć słup drogowy wyznaczający połowę drogi między Kruszwicą, a Kaliszem. Jest to najstarszy znany znak drogowy w Polsce. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków Konina, obok kościoła św. Bartłomieja, który stoi nieopodal.
Położenie miasta nad rzeką Wartą oraz port rzeczny ze śluzą umożliwiają transport towarów drogą wodną do Wisły i Odry, ale wykorzystywany jest on raczej do podróży turystycznych. Miasto ma wieloletnią tradycję komunikacji kolejowej, co pozwala na przewożenie wydobywanego tu węgla brunatnego.
Ukłonem w stronę najmłodszych jest coroczny Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, w którym uczestniczą dzieci z całego świata. Starszym za to spodoba się na pewno Konkurs Poetycki o „Nagrodę Milowego Słupa”.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Konin

Najlepsze oferty pracy w Konin

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Konin

Stolarz renowator
Konin, Wielkopolskie
Technik Farmaceutyczny Konin
Wielkopolskie, Konin
Ajent - Sklep zoologiczny
Konin, wielkopolskie
Zastepca Kierownika Sklepu
Konin, wielkopolskie
Ajent - Sklep zoologiczny
Konin, Wielkopolskie
Lektor języków obcych
Konin, wielkopolskie