stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Kalisz

760 Oferty pracy dostępne w Kalisz

Kalisz to prawdopodobnie najstarsze miasto w Polsce. I choć nie należy ani do największych, ani do najbardziej licznych, Kalisz ubiega się o utworzenie województwa, którego byłoby miastem wojewódzkim.
Ciekawym elementem infrastruktury jest ulica Wrocławska, najdłuższa w mieście i prowadząca przez jego środek. Tutaj zainstalowano pierwsze w Polsce inteligentne oświetlenie, które dostosowuje intensywność światła do pogody, a także potrafi doświetlić miejsce w razie wypadku.
Istnieje tu wiele interesujących, starych budowli. Kościół św. Wojciecha i św. Stanisława Kostki jest najstarszym kościołem jezuickim w Polsce. Również Główny Rynek wart jest popołudniowego spaceru, gdzie można zobaczyć wspaniały ratusz oraz stare kamienice dawnych mieszczan.
W Parku Miejskim można podziwiać rzekę Prosnę, a także Kanał Bernardyński. Spragnieni kąpieli muszą udać się nad niedaleko położone Jezioro Pokrzywnickie, natomiast w poszukiwaniu rozrywki należy odwiedzić Filharmonię Kaliską lub Teatr Wojciecha Bogusławskiego.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Kalisz

Najlepsze oferty pracy w Kalisz

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?