stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Częstochowa

729 Oferty pracy dostępne w Częstochowa

Dawne miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego, słynie dziś z rozbudowanego kompleksu klasztornego i sanktuarium na Jasnej Górze, które od lat stanowi jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i główny cel pielgrzymek z Polski i z całego świata. To tutaj znajduje się Częstochowska Ikona Matki Bożej, której cudowne moce poświadcza w specjalnej księdze niezliczona ilość wiernych.
Częstochowa od ponad dziesięciu lat jest gospodarzem dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej "Gaude Mater", którego celem jest promowanie dialogu międzykulturowego oraz przybliżanie tradycji trzech największych religii monoteistycznych poprzez wykonywanie tradycyjnej dla nich muzyki.
Oprócz głęboko zakorzenionych tradycji religijnych, miejsce to jest kolejnym punktem na mapie Polski, gdzie przemysł od wieków odgrywa istotną rolę w gospodarce regionalnej. Tradycyjny przemysł metalurgiczny i papierniczy o bogatej tradycji ewoluował adaptując najnowocześniejsze technologie.
To usytuowane w malowniczym pasmie wzgórz wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej miasto posiada liczne parki miejskie. Stanowi też punkt wyjściowy dla wielu szlaków turystycznych prowadzących przez pomniki przyrody i zabytki historyczne.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Częstochowa

Najlepsze oferty pracy w Częstochowa

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Częstochowa

Mechatronik ,serwisant ,instalator
Śląskie, Częstochowa
Psycholog/pedagog
Śląskie, Częstochowa
Kucharz
Śląskie, Częstochowa
Praca na już
Śląskie, Śródmieście, Częstochowa
Pracownik Magazynu-rozładunek- CZĘSTOCHOWA
Śląskie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa
17,00 netto/h dla ucznia/studenta
Częstochowa, śląskie
Przedstawiciel ds. Ekspansji
Częstochowa, slaskie