stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Białystok

1,871 Oferty pracy dostępne w Białystok

Stolica i tętniące życiem serce Podlasia, w którym Zachód splata się ze Wschodem. To tutaj od wieków spotykają się i współżyją ze sobą wyznawcy prawosławia, katolicy, a także Tatarzy, Żydzi i staroobrzędowcy, co czyni to miejsce fascynującym i wyjątkowym na skalę krajową.
To zapewne mnogość wyznań i kultur oraz bliskość sąsiedniej Litwy i Białorusi przyczyniły się do narodzin idei uniwersalnego języka, który miał zjednoczyć ludzi i umożliwić im komunikację bez względu na narodowość. Bowiem Białystok to miejsce narodzin Ludwika Zamenhofa – twórcy międzynarodowego języka Esperanto, który jako jeden z nielicznych sztucznych języków przetrwał po dziś dzień i którym włada niemal 2 mln ludzi na świecie.
Warto wspomnieć, że Białystok położony jest na siedmiu wzgórzach, a 32% jego obszaru stanowią tereny zielone. W obrębie miasta znajduje się rezerwat przyrody Antoniuk oraz Las Zwierzyniecki, a dodatkowo otaczają je liczne dziewicze puszcze i lasy. Dzięki nim miejsce to nazywane jest Zielonymi Płucami Polski, a sam Białystok należy do sieci zdrowych miast Światowej Organizacji Zdrowia.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Białystok

Najlepsze oferty pracy w Białystok

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?