stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Bełchatów

364 Oferty pracy dostępne w Bełchatów

Jeśli wierzyć starodawnym podaniom, Bełchatów został nazwany na cześć czarnoksiężnika, do którego ówczesny władca zwrócił się o pomoc, gdy osada była zagrożona zniszczeniem przez złego smoka. Oficjalne dokumenty z XV wieku mówią jednak, że nazwa pochodzi od rodu szlacheckiego, do którego należało miasto. Warto także wspomnieć o przedwojennej żydowskiej historii tego miasta, której odbiciem są liczne tutaj zabytki, takie jak synagogi, domy modlitewne czy cmentarze wyznaniowe.
Już od wczesnych lat Bełchatów był miastem przemysłowym, gdzie szczególnie rozwijało się tkactwo i wytwórczość sukiennicza. Dziś dzięki obecności dwóch przemysłowych gigantów - kopalni węgla brunatnego i elektrowni - miasto może poszczycić się mianem paliwowo-energetycznej stolicy Polski. Zakłady te niezmiennie przyczyniają się do szybkiego rozwoju demograficznego i gospodarczego tego miejsca.
Obecnie miasto skupia się na odbudowie dawnej potęgi, wskazując jako swoje główne atuty strategiczne położenie, wykwalifikowaną kadrę oraz przynależność do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która ma za zadanie odpowiednio wspierać inwestorów i wspomagać ich działania we wszystkich aspektach.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Bełchatów

Najlepsze oferty pracy w Bełchatów

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?