stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Żywiec

221 Oferty pracy dostępne w Żywiec

Historia tego położonego w urokliwej Kotlinie Żywieckiej miasta sięga XIII wieku. Wczesne osadnictwo na tych terenach miało gospodarczo-eksploatacyjny charakter i opierało się na rolnictwie i hodowli zwierząt. Dziś Żywiec słynie głównie z produkowanego tu od wieków piwa, choć warto pamiętać, że miasto jest także jednym z większych ośrodków przemysłowych w województwie.
To tutaj rozpoczyna się liczący 4500 km słynny Szlak Zbójników Karpackich, którego przejście zajęłoby pieszemu wędrowcy aż 550 dni. Szlak ten biegnie przez sześć krajów: Polskę, Czechy, Słowację, Ukrainę, Węgry i Rumunię, a także wiele krain geograficznych, które charakteryzują się ogromnym zróżnicowaniem przyrodniczym i antropogenicznym i obfitują w Parki Narodowe, rezerwaty przyrody i zabytki wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.
Niewątpliwie dużą rolę w tym regionie odgrywa folklor, o czym świadczy spora ilość imprez i festiwali, których celem jest przybliżenie i podtrzymywanie tradycji ludowych regionu. Każda pora roku niesie tu ze sobą inny festiwal, gdzie zwyczaje chrześcijańskie przeplatają się z elementami dawnych pogańskich świat i rytuałów.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Żywiec

Najlepsze oferty pracy w Żywiec

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?