stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Żory

226 Oferty pracy dostępne w Żory

Żory to jedno z niewielu miast, które w tak dużym stopniu zachowały średniowieczny układ ulic podyktowany przez dwie bramy i mury miasta. Należy do Rybnickiego Okręgu Węglowego. W dzisiejszych czasach służy jako punkt handlowo-usługowy oraz miasto logistyczne. Przez miasto przepływa rzeka Ruda. Żory wielokrotnie nękane były przez pożary, od 300 lat obchodzone jest tu jedyne w Europie Święto Ogniowe.
To niewielkie miasto znane jest przede wszystkim z corocznych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak Żory kryją w sobie jeszcze inne ciekawostki. Fani kowbojskiego stylu życia z chęcią odwiedzą Westernowy Park Rozrywki miasteczko Twinpigs.
Na Starym Rynku stoi figura św. Jana Nepomucena. Do budynków wartych odwiedzenia należy kościół Apostołów Filipa i Jakuba w stylu gotyckim oraz jego plebania. Stoi tu też cały zespół starych kamienic i domów z XIX wieku.
Żory są miastem gimnastyków. Najstarsza polska organizacja sportowa Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” została założona w 1920 roku. Obecnie w mieście działają kluby sportowe piłki nożnej, tenisa stołowego, baseballu, MMA i koszykówki.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Żory

Najlepsze oferty pracy w Żory

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?