stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Świdnica

442 Oferty pracy dostępne w Świdnica

Tereny leżącej u podnóży Sudetów Świdnicy były zamieszkiwane przez pierwszych osadników już w okresie brązu, jednakże dopiero w XIII wieku stała się ona jednym z ważniejszych miast na Śląsku. Ze względu na położenie na pograniczu kilku krajów, Świdnica w ciągu swojej długiej historii podlegała kilku różnym państwom. Dzięki temu region ten może się pochwalić interesującą historią, która przez lata była kształtowana wpływami kultury polskiej, czeskiej, niemieckiej, morawskiej, czy żydowskiej. Do dziś zachowały się tu liczne zabytki obrazujące wielowiekową i wielobarwną tradycję tego regionu.
Symbolem miasta jest zabytkowy barokowy Kościół Pokoju, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Jest to największy drewniany kościół w Europie. Wybudowany przez śląskich ewangelików, miał stanowić gest tolerancji miasta dla innych wyznań.
Gospodarka Świdnicy charakteryzuje się przewagą sektoru usługowego i przemysłowego nad rolniczym. Na stosunkowo wysoką liczbę osób zatrudnionych w przemyśle wpływa przede wszystkim bliskość największego centrum przemysłu kamieniarskiego, który skupia wiele pomniejszych zakładów.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Świdnica

Najlepsze oferty pracy w Świdnica

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

Najnowsze miejsca pracy w Świdnica

Specjalista ds. handlu
Dolnośląskie, Świdnica
Pracownik magazynu
Świdnica, Dolnośląskie
Konsultant ds. sprzedaży
Świdnica, dolnoslaskie
Mechanik samochodów ciężarowych
Świdnica, dolnoslaskie
Praca na produkcji 2 zmiany
Świdnica, dolnoslaskie