stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

śląskie

12,810 Oferty pracy dostępne w śląskie

Województwo śląskie tak często niesłusznie niedoceniane i słynące przede wszystkim z wydobycia węgla, oferuje również wiele atrakcji historycznych i turystycznych. Bliskie położenie Czech i Słowacji sprawia, że można tu spotkać mieszankę wielu kultur. W stolicy – Katowicach – znajduje się najważniejsza śląska spółka: Katowicki Holding Węglowy.
To tu, w Częstochowie, w XVII wieku, pod zakonem Cystersów, zatrzymał się potop szwedzki. Od tego czasu Częstochowa stała się najważniejszym i najczęściej odwiedzanym sanktuarium katolickim w Polsce, pięknym, sławnym i bogatym.
Fani muzyki powinni odwiedzić Mysłowice – miasto, z którego wywodzi się znany polski popowy zespół – Myslovitz. Stamtąd już niedaleko w piękne, polskie góry, prawdziwy raj zarówno dla wędrowców pieszych, jak i rowerzystów.
Na Śląsku istnieje język regionalny, połączenie języka polskiego z naleciałościami języka niemieckiego oraz czeskiego. Mniej spotykany w miastach i wśród młodzieży, za to nieodzowny na wsi, bywa niedocenianą częścią polskiej kultury.

Najlepsze firmy z ofertami pracy w śląskie

Najlepsze oferty pracy w śląskie

Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?