stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Łomianki

28 Oferty pracy dostępne w Łomianki

Łomianki to niewielkie miasto o powierzchni 8,4 km2, które zaliczane jest do aglomeracji warszawskiej, znajduje się w odległości 14 km od stolicy. Prawa miejskie otrzymało dopiero w 1989 roku. Znaczna część Łomianek jest położona na terenie zalewowym (starorzecze Wisły), czemu zawdzięcza swoją nazwę. Łominy (lub łomna) to miejsca, gdzie wylewy rzek naniosły drzewa po wykarczowanym lesie.

Historia Łomianek sięga X-XI wieku, kiedy to rozpoczęło się osadnictwo na tych terenach. Przed II wojną światową Polacy, Niemcy i Żydzi żyli wspólnie we wsi międzynarodowej. W okresie wojennym było to miejsce walk w latach 1939 oraz 1944. Na terenie miasta działają trzy parafie rzymskokatolickie, klasztor Augustynów, Dom Zakonny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii, zakony Sióstr Niepokalanek i Sióstr Salezjanek oraz zbiór Świadków Jehowy. Przed II wojną światową istniały tu synagoga i kaplica ewangelicka.

Do honorowych obywateli miasta zaliczają się takie osobistości jak Antoni Słonimski (poeta, felietonista, działacz społeczny), Maria Kownacka (pisarka), Magda Gessler (restauratorka) oraz Roman Giertych (były mieszkaniec, lider partii politycznej Liga Polskich Rodzin, były minister edukacji).

Najlepsze firmy z ofertami pracy w Łomianki

  Najlepsze oferty pracy w Łomianki

  Czy pracujesz w tej lokalizacji? Jesteś zadowolony?

  Najnowsze miejsca pracy w Łomianki

  Specjalista ds. Technicznych
  Łomianki, mazowieckie
  Pracownik restauracji
  Łomianki mazowieckie