Przeglądaj Adzuna Blog »

Dojazdy do pracy, jak nie marnować czasu

Wielu z nas do pracy dojeżdżać musi codziennie. Czasami dojazdy do miejsca zatrudnienia zajmują nam naprawdę dużo czasu. Jeździmy autobusami, tramwajami, pociągami, samochodami, rowerem. Niejednokrotnie mając poczucie, że „marnujemy na te dojazdy życie!”. Czy tak musi być? Adzuna ma dla Was garść pomysłów jak nie marnować, a wykorzystać go w pełni na coś pożytecznego i przyjemnego.

Zawsze szukaj pozytywów

Nie narzekaj na dojazd do pracy. Nie mów ile to byś mógł zrobić, gdybyś tylko nie musiał marnować czasu w korkach… Zatrzymaj się, pomyśl jak ten czas wykorzystać abyś nie miał poczucia, że go marnujesz!

Czytanie książek, gazet, notatek na zajęcia

Jeśli dojeżdżasz autobusem lub pociągiem do pracy możesz wykorzystać czas dojazdu na czytanie. Czytanie pozwoli Ci się skupić na czymś innym niż tylko przesuwające się za oknem obrazy. Dzięki książkom oderwiesz się od rzeczywistości; dzięki magazynom i gazetom dowiesz się czegoś nowego lub co się dzieje na świecie; czytając notatki z lekcji lub zajęć opanujesz materiał i nie będziesz już musiał uczyć się w domu!

Słuchanie książek czy podcastów

Jeśli masz pecha i w Twoich autobusie lub pociągu nie ma miejsc siedzących, albo do pracy dojeżdżasz samochodem jako kierowca – nic straconego. Książki nie tylko można czytać, ale i słuchać! Ogromny wybór audiobook’ów czyli słuchowisk, gdzie książka czytana jest przez lektora lub aktora; podscast’y – czyli audycje internetowe na dany temat to świetny pomysł aby podróż do pracy nie była czasem straconym.

Nauka języków obcych

Nawiązując do punktu wyżej, w czasie jazdy do pracy możemy uczyć się języków. Zarówno słuchając audycji, ale również korzystać z aplikacji mobilnych do nauki języków. Nawet 15 minut dziennie poświęcone na naukę nowych słówek może zaowocować w podniesieniu naszych językowych kompetencji.

Robótki ręczne

Nie żartujemy. Podróż tramwajem może być świetną okazją np. do szydełkowania albo robienia na drutach. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym takie hobby to łączenie przyjemnego z pożytecznym. Szydełkowanie czy robienie na drutach może mieć też działania terapeutyczne. Skupiamy się wtedy na wykonywanej pracy, „liczymy oczka” i dzięki temu odrywamy się od codziennych problemów i relaksujemy swój umysł przed pracą lub przed powrotem do domu.

Macie więcej pomysłów jak wykorzystać czas dojazdów do pracy, napisz do nas! Dołącz do nas na Facebooku, gdzie regularnie publikujemy porady dotyczące pracy i kariery oraz odwiedź naszą stronę, gdzie dostępnych jest ponad 200 000 ofert pracy w całej Polsce.

Przydatne artykuły:

Jak znaleźć pracę w nowym mieście

3 łamigłówki z rozmowy kwalifikacyjnej