Przeglądaj Adzuna Blog »

Oferty pracy z Adzuna prosto na Twoją skrzynkę mailową

Jak działają powiadomienia mailowe od Adzuna.

W poprzednim wpisie, który znajdziecie TU powiedzieliśmy Ci jak możesz w prosty sposób wyszukać interesujące oferty pracy w Polsce na Adzuna. Jeśli aktywnie szukasz pracy dużą pomocą mogą okazać się dla Ciebie powiadomienia mailowe.

Powiadomienia mailowe z ofertami pracy od Adzuna

Możesz je ustawić na wiele sposobów. Nie musisz do tego celu zakładać konta na Adzuna. Wystarczy, że podasz adres email i Adzuna zacznie wysyłać na niego powiadomienia.

Poszukaj na Adzuna opcji „Utwórz powiadomienie” – czy to na stronie z wynikami wyszukiwania, czy to w postaci wyskakującego okienka.

Po wpisaniu na Adzuna.pl interesującej Cię nazwy stanowiska i lokalizacji zostaniesz przeniesiony na stronę z wynikami wyszukiwania. Jeśli lista ofert pasuje do tego czego szukasz i chcesz na bieżąco otrzymywać nowe oferty przez email dla tego stanowiska wystarczy, że wpiszesz swój adres w pole nad listą ofert.

Automatycznie dostaniesz też email powitalny. Tym samym będziesz wiedział, że podałeś poprawnie swój adres email i zaakceptowałeś nasz regulamin i politykę prywatności.

Pamiętaj, że każdym założonym powiadomieniem zarządzasz osobno. Aby je anulować, zmienić kryteria wyszukiwania lub częstotliwość otrzymywania wiadomości z Adzuna wystarczy, że klikniesz w odpowiedni link (aby anulować lub zmienić powiadomienia), który znajdziesz na samym dole każdej wiadomości email z ofertami.

Możesz zarządzać wszystkimi powiadomieniami w jednym miejscu po założeniu konta na Adzuna, o czym napiszemy ciut dalej.

Jak ustawić bardziej szczegółowe powiadomienia?

Czasami chcesz otrzymywać oferty tylko na konkretne stanowisko czy dla osób posiadających konkretne kwalifikacje. Wtedy najlepiej skorzystać z opcji wyszukiwania zaawansowanego.

Dzięki temu możesz określić dokładnie nie tylko stanowisko, ale i konkretnie słowa / kwalifikacje / języki obce czy w przypadku IT technologie – jakie mają być wymienione w ogłoszeniu o pracę.

Adzuna, nie do końca jak Google

Adzuna, choć działa jak wyszukiwarka internetowa z ofertami o pracę, rządzi się swoimi prawami. Nie ma tutaj potrzeby wpisywania w pole „stanowisko” całego zdania np. „szukam pracy jako kierowca kat C”. W pole stanowisko wystarczy wpisać samo „kierowca” i na liście pojawią się wszystkie oferty pracy, które zarówno w tytule jak i opisie zawierać będą słowo „kierowca”.

Jeśli chcesz zawęzić kryterium wyszukiwania możesz wpisać:„Kierowca autobus” lub „kierowca-autobus”. Szukasz pracy jako „specjalista do spraw eksportu z językiem rosyjskim” ustaw powiadomienia na hasło „eksport rosyjski”- czyli kluczowe słowa, które scharakteryzują interesujące Cię stanowisko, czy jego zakres.

Aby jeszcze bardziej sprecyzować zakres wyszukiwanych ofert pracy zachęcać będziemy do skorzystania z opcji zaawansowanego wyszukiwania, gdzie możesz dodać konkretne słowa / kwalifikacja które moją np. pojawiać się nie w nazwie stanowiska a w jego opisie.

Co w przypadku, jeśli jesteś zainteresowanymi kilkoma różnymi stanowiskami pracy?

Jak zarządzać dużą ilością powiadomień i jak zrobić listę ulubionych ofert?

Do tego najlepiej jest zarejestrować się na Adzuna, czyli założyć sobie konto „Moja Adzuna”. Możesz to zrobić logując się kontem Facebook (wtedy dostaniesz powiadomienie na email, jakiego używasz do logowania się w tym portalu); kontem Google lub założyć konto z użyciem dowolnie wybranego przez siebie adresu email.

Wtedy, dzięki panelowi „Moja Adzuna” będziesz mógł nie tylko zarządzać wszystkimi powiadomieniami, ale dodatkowo będziesz mógł utworzyć sobie listę ulubionych ofert pracy.

Ustawienie więcej niż jednego powiadomienia może być też potrzebne w przypadku wielu prac biurowych. Gdzie np. wymagana może być znajomość języka angielskiego. A już na pewno w przypadku branży IT. Pracodawcy coraz częściej piszą swoje ogłoszenia o pracę w języku angielskim. Dlatego np. warto ustawić jedno powiadomienie dla klasycznego „księgowego” i oddzielnie dla jego angielskiego odpowiednika, czyli  „accountant”. Wtedy będziesz miał pewność, że żadne interesujące ogłoszenie nie umknie Twojej uwadze.

Dla osób, które nie lubią spędzać czasu przed komputerem w poszukiwaniu pracy mamy aplikację mobilną. Dzięki niej pracy możecie szukać pracy w dowolnym czasie i miejscu na swoim telefonie. Tutaj znajdziecie więcej informacji o naszej aplikacji mobilnej Adzuna, oraz link do jej pobrania na telefon.

Masz dodatkowe pytania – pisz śmiało tutaj lub na naszym profilu na Facebook.